مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا

در همۀ نقاط دنیا معمولا این دولت‌ها هستند که باید از یک کشور نگهداری و نیازهای مردم آن ار برآوره کنند؛ گرچه چنین اصلی درست و مهم است اما همسو با آن مردم و مؤسسات یک کشور هم موظفند برای بهبود جامعه، کاهش مشکلات و حفظ محیط زیست تلاش کنند، موضوعی که مسئولیت اجتماعی نامیده می‌شود. در حقیقت این شکل از مسئولیت‌پذیری آن چیزی است که موجب می‌شود مردم یک جامعه احساس همبستگی کنند و هویت مشترکی با یکدیگر بسازند. به همین دلیل است که مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا را در این نوشته بررسی می‌کنیم.

بخشش و نیکوکاری از جمله ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند مسئولیت‌پذیری افراد را به خوبی نشان دهند. البته این فقط افراد نیستند که باید خود را نسبت به جامعه مسئولیت‌پذیر بدانند بلکه شرکت‌ها و مؤسسات به دلیل امکاناتی که در اختیار دارند و بهره‌ای که از جامعه و محیط زیست می‌برند باید بر مسئولیت اجتماعی خود واقف باشند.

در ادامه می‌خوانید:

مسئولیت اجتماعی شرکت چیست؟

دربارۀ گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا

اهمیت دسترسی به لوازم بهداشتی

مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا

 

مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا

مسئولیت اجتماعی شرکت چیست؟

مسئولیت اجتماعی شرکت یا CSR، مجموعه وظایف و تعهداتی است که یک مؤسسه یا شرکت باید برای بهبود، پیشرفت و کاهش محرومیت‌های جامعه خود و همچنین حفظ محیط زیست، انجام دهد. نکتۀ مهم آن است که مسئولیت اجتماعی شرکت باید سود و منفعت همه یا گروهی از جامعه را فراهم کند و البته علاوه بر افرادی که عضور سازمان هستند به دیگران نیز سود برساند.

همۀ کسب‌وکارها بعدی اجتماعی دارند و مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها  انجام کارهایی است می‌تواند هم ارزش‌های اخلاقی را حفظ کند و به کارمندان یک مجموعه حس احترام و توجه را منتقل کند و هم بهبود جامعه و یا حفظ محیط زیست را به دنبال داشته باشد.

مدیران امروز در حوزۀ کسب‌وکار با موضوعات چالش‌‌برانگیز و جدیدی مواجهند. برای آنان فقط برنامه‌ریزی، سازماندهی و کنترل کارها و مسائل شرکت کافی نیست و دوست دارند پاسخ‌گوی نیازهای جامعه، شهروندان و مشتریان باشند.

وضعیت حال حاضر جهان و فضاهای جدید کسب‌وکار مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ را بر آن می‌دارد که در بازارهای جهانی یا بازارهای در حال جهانی‌شدن نقشی فعال و مؤثر داشته باشند و علاوه بر ایجاد ارزش برای تمام ذی‌نفعان خود، میان بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی کسب‌وکارشان تعادل ایجاد کنند.

مسئولیت اجتماعی مجموعه فعالیت‌هایی است که صاحبان سرمایه و بنگاه‌های اقتصادی به صورت داوطلبانه به عنوان یک عضو مؤثر و مفید در جامعه انجام می‌دهند، در واقع مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها رویکردی متعالی به کسب‌وکار است که تأثیر اجتماعی یک سازمان بر جامعه را مد نظر قرار می‌دهد.

برخلاف دیدگاه سنتی، وظیفۀ شرکت‌ها و سازمان‌ها فقط کسب درآمد بیشتر نیست بلکه تمام شرکت‌ها و سازمان‌ها در برابر محیط و فضای کسب‌وکار خود چه در سرزمین خود و چه جهان، مسئولیت دارند.

 

درباره مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا

دربارۀ گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا

گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا، با هدف کارآفرینی و تحقق توسعه پایدار، دستیابی به بازارهای جهانی و خودکفایی تولید انواع محصولات مورد نیاز کشور، در سال 1362 در استان بوشهر تأسیس شد.

گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا با ایجاد مجموعه‌های تولیدی، تجاری و خدماتی در صنایع کالاهای تند مصرف، صنایع آبزی‌پروری، فروش مستقیم و صنعت IoT به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین و معتبرترین گروه‌های صنعتی خصوصی در کشور مطرح است.

این گروه صنعتی، شرکت مروارید پنبه ریز را در سال ۱۳۶۳ برای ارتقاء سطح بهداشت و سلامت جامعه ایجاد کرد. پنبه‌ریز اکنون یکی از برترین تولیدکنندگان انواع محصولات بهداشتی است. این شرکت با بیش از ربع قرن سابقه توانسته کارنامۀ درخشانی در تولید، فروش و توزیع گستردۀ محصولات بهداشتی در سراسر کشور کسب کند و با ایجاد کارخانه های متعدد جزو اولین تولید کننده‌های کشور باشد .

شرکت مروارید پنبه ریز  در سال ۱۳۸۸ با هدف ترویج فرهنگ تجارت الکترونیک شرکت خرید اینترنتی مروارید پنبه ریز و فروش محصولات خود از طریق سایت اینترنتی را تأسیس کرد و در سال ۱۳۹۰ موفق به دریافت مجوز فعالیت بازاریابی شبکه‌ای شد.

گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا نه تنها در تولید محصولات باکیفیت موفق است بلکه انجام مسئولیت اجتماعی را یکی از مأموریت‌های مهم خود می‌داند. این شرکت در همکاری با خیریۀ نیکان ماموت و حضوری فعال در کمپین‌های سبد معیشتی این مؤسسه تلاش کرده است، به حفظ بهداشت خانواده‌های نیازمند کمک کند.

 

معرفی مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا

اهمیت دسترسی به لوازم بهداشتی

لوازم و محصولات بهداشتی جزیی از حیات روزمره انسان هستند و نقش بسیار مهمی در حفظ و ارتقاء سلامت فردی و جامعه‌ای ایفا می‌کنند. این لوازم شامل انواع محصولاتی از جمله محصولات بهداشتی شخصی، محصولات بهداشتی محیطی و مواد ضدعفونی کننده است که همگی به منظور جلوگیری از انتقال بیماری‌ها، حفظ بهداشت و بهبود کیفیت زندگی انسان‌ها ارائه می‌شوند.

لوازم بهداشتی متنوعی وجود دارند که به انسان‌ها کمک می‌کنند تا سلامت و بهداشت شخصی خود را حفظ و از انتقال بیماری‌ها جلوگیری کنند. محصولات سلولوزی، مانند دستمال‌های کاغذی، دستمال مرطوب، پدهای بهداشتی ویژۀ دوران قاعدگی ماسک‌های تنفسی، دستکش‌ها، ضدعفونی‌کننده‌ها، صابون و محصولات بهداشتی شخصی از جملۀ این لوازم هستند.

در این میان محصولات بهداشتی ویژۀ زنان مانند پدهای بهداشتی از اهمیت بسیاری برخوردارند، زیرا بر سلامت زنان به عنوان یکی از دو رکن اساسی خانواده تأثیرگذارند و نبود آنها می‌تواند موجب بیماری و البته اختلال در باروری و فرزندآوری زنان شود.

از این منظر است که تأمین این اقلام برای زنان مناطق محروم از اهمیت بسیاری برخوردار است و یکی از مهم‌ترین انواع مسئولیت اجتماعی محسوب می‌شود. در دنیای امروز دسترسی همۀ زنان به این اقلام یکی از حقوق مهم آنان است و شرکت‌هایی که مسئولیت اجتماعی خود را به آن اختصاص می‌دهند در چشم همگان از ارزش بسیاری برخوردارند.

 

عملکرد مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا

مسئولیت اجتماعی گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا

گروه صنعتی وطن زرین مروارید آسیا در انجام مسئولیت اجتماعی خود، همکاری مستمری با مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت دارد. این گروه در سال 1402 در چهار کمپین آذوقۀ خیریۀ نیکان که به توزیع اقلام معیشتی برای مددجویان اختصاص دارد، شرکت کرد. این گروه با توجه به اهمیت بهداشت زنان و خانواده‌های نیازمند، پدهای بهداشتی  ویژۀ دوران قاعدگی و گوش‌پاک‌کن تولید خود را به کمپین آذوقۀ نیکان هدیه داد و مسئولیت اجتماعی خود را به انجام رساند.

در انجام مسئولیت اجتماعی، شرکت‌ها می‌توانند به جزیی‌ترین نیازهای جامعه و خانواده‌های نیازمند توجه داشته باشند. شما دربارۀ این موضوع چه دیدگاهی دارید؟ نظرات خود را از باکس پایین مقاله یا اینستاگرام مؤسسه با ما درمیان بگذارید.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما