خرید ماگ های نیکان؛ یک یادگاری زیبا

آنها همه جا هستند، در همۀ خانه‌ها روی میزهای کار و هرجای دیگری که بتوان تصور کرد. ماگ‌ها، این لیوان‌های بزرگ زیبا با شکل‌ها و جنس‌های مختلفی که دارند بخشی از زندگی روزمره را به خود اختصاص داده‌اند و بسیاری از افراد بدون آنها روزشان به شب نمی‌رسد. خرید ماگ های نیکان چیزی بیشتر از یک ماگ معمولی است و داشتن آنها حس خوب انجام یک کار نیک را هم به خریدارش می‌دهد.

ماگ‌ها از مواد متنوعی ساخته می‌شود و ممکن است سفالی، سرامیکی، فلزی و یا شیشه‌ای باشند. آنها ابعاد متفاوتی دارند ولی حجم ماگ‌های معمولی حدود 350 میلی‌لیتر یعنی دو برابر حجم یک لیوان چای‌خوری است. ماگ‌ها غالباً برای نوشیدن مایعات گرم مانند: قهوه، چای و… استفاده می‌شوند و برای اینکه راحت‌تر در دست قرار بگیرند و نوشیدن را برایمان آسان کنند، دسته‌ هم دارند.

ماگ‌ها فقط برای نوشیدن چای و قهوه استفاده نمی‌شوند بلکه به دلیل زیبایی و جذابیت ظاهرشان به عنوان وسیلۀ دکوری از میز کار گرفته تا دکورهای شیشه‌ای را می‌آرایند. این ویژگی‌ها باعث شده که ماگ‌های سرامیکی در جنس‌ها، طرح‌ها و سبک‌های متنوعی تولید شوند.

خرید ماگ های نیکان

چرا خرید ماگ های نیکان؟

آیا تا به حال فکر کرده‌اید که ماگ چه کلمه عجیبی است و این شیء  چگونه چنین نامی را به خود اختصاص داده است؟ زبان انگلیسی کلمات بسیاری از زبان‌های دیگر را در خود جای داده است. تاریخ این زبان غرق در جنگ‌ها و تهاجمات مختلف است. هر فرهنگ کلماتی را به زبان انگلیسی اضافه کرده است، بنابراین جای تعجب نیست که برای یافتن ریشۀ یک کلمه به سواحل کشورهای دیگر نگاه کنیم.

اولین استفاده از کلمه ماگ یا ماگ برای نشان‌دادن یک پیمانه نمک بود. احتمالاً یک کلمۀ اسکاندیناویایی، آلمانی غربی یا آلمانی پایین بوده است. اواسط قرن پانزدهم، گویش‌های اسکاتلندی شروع به استفاده از اصطلاح ماگ برای نشان دادن یک کاسه سفالی کردند. معلوم نیست این کاسه دسته‌هایی داشته یا نه و برای نوشیدن بوده یا به‌عنوان ظرف غذا استفاده می‌شده است. در این دوران کم‌کم مواد اولیۀ ماگ‌ها دستخوش  تغییر شد و برخی از ماگ‌ها از استخوان یا چوب ساخته می‌شدند.

حدود سال 1560 بود که اصطلاح استفاده از واژۀ ماگ شروع برای ظرف نوشیدنی آغاز شد. این واژه به احتمال زیاد از کلمه اسکاندیناویایی «mugg» به معنای نوشیدنی گرفته شده است. در زبان نروژی این کلمه به معنی پارچ مخصوص نوشیدنی‌های گرم است و سوئدی‌ها برای نامیدن فنجان یا کوزۀ سفالی از این کلمه استفاده می‌کنند. در قرن هفدهم و هجدهم، ماگ‌ها اغلب با چهره‌های انسان با شکل‌های کارتونی تزئین می‌شدند. این ممکن است منجر به استفاده از ماگ به عنوان مترادفی برای چهرۀ زشت شده باشد.

ماگ‌های امروزی چیستند؟

 امروزه کلمۀ ماگ به ظرفی استوانه ای شکل اطلاق می‌شود که مایعات را در خود نگه می‌دارد، دارای دسته است و برای نوشیدن مایعات گرم مانند چای، قهوه و شکلات داغ  از آن استفاده می‌شود.

اگرچه معمولاً ماگ‌ها را برای نوشیدنی‌های گرم استفاده می‌کنند، اما می‌توان مانند هر ظرف دیگری از آنها برای مقاصد دیگر مانند نوشیدنی‌های سرد هم استفاده کرد.

ماگ‌های امروزی از چینی، شیشه، مواد سرامیکی، سفال، فلز لعابی، فولاد ضدزنگ و پلاستیک ساخته می‌شوند. ماگ‌های مسافرتی که می‌توانند گرما یا سرما را حفظ کنند، جزء ضروری زندگی مدرن محسوب می‌شوند.

طرح های جذاب ماگ های نیکان

 نقش ماگ‌ها در فرهنگ مدرن

ماگ‌ها نقش جالب توجهی در جامعۀ مدرن دارند. هدیه‌دادن ماگ بسیار رایج است و به ندرت می‌توانید کسی را پیدا کنید که یک ماگ را هدیه نداده یا نگرفته باشد. از ماگ‌ها برای بیان عشق و دوستی استفاده شود و هر بار که کسی از ماگ خود استفاده می‌کند به بخاطر می‌آورد کسی او را بسیار دوست دارد.

علاوه بر این، ماگ‌ها برای بیان مطالب مختلف، نقل قول یا تصویر استفاده شوند و استفاده از آنها در تبلیغات هم بسیار رایج است. بسیاری افراد دوست دارند که ماگ خود را با عکس‌های خانوادگی، حیوانات خانگی و هرچیزی که به آن علاقه‌مندند شخصی کنند. در حقیقت ماگ‌ها فقط ظرفی برای آشامیدنی نیستند بلکه در میان مردم به عنوان یک پیام‌رسان استفاده می‌شوند.

چاپ طرح‌های زیبا روی ماگ‌های سرامیکی

امروزه هر شرکت، برند یا مؤسسه‌ای یا ماگ مخصوص و مزین به نشان خود را دارد یا در بخش فروشگاهش ماگ‌هایی با طرح‌های مختلف را به فروش می‌‎رساند. تقاضا برای چاپ همه نوع طرح روی ماگ بسیار زیاد است و شرکت‌هایی که خدمات چاپ روی ماگ را ارائه می‌‎کنند، کار پُرسودی دارند.

تکنیک‌های چاپ روی این ماگ‌ها مانند چاپ سیلک، چاپ حرارتی، چاپ یخی کوره‌ای، عکس برگردان، تامپو و… باعث شده تولیدکنندگان بتوانند ماگ‌هایی با طرح‌های جذاب و دوست داشتنی و زینتی مثل تصاویر، لوگو، نوشته‌ها و… تولید کنند.

با رشد و گسترش تکنولوژی، صنعت چاپ نیز پیشرفت‌ کرد. با پیدایش دستگاه‌های چاپ روی ظروف، ماگ‌ها نیز مورد توجه قرار گرفتند و از تصاویر و نوشته‌های مختلی برای جذب مصرف‌کنندگان روی آنها استفاده کردند. به مرور با ورود طرح‌های خلاقانه ماگ‌ها بیش از بیش در خانه‌های ما جا باز کردند. درحال حاضر نیز بسیاری از سازمان‌ها، ادارات و شرکت‌ها، برای برندسازی و تبلیغ استفاده می‌کنند. با توسعه فناوری‌های کامپیوتری و چاپ امکان چاپ طرح‌ها و تصاویر اختصاصی نیز مهیا شد.

ماگ های نیکان

خرید ماگ های نیکان

مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت هم مانند هر برند یا مؤسسه‌ای ماگ‌‎های مخصوص خودش را دارد. ویژگی‌ مهم ماگ های نیکان طراحی آنهاست، بیشتر آنها را یا هنرمندان به نیکان هدیه داده‌اند یا داوطلبان نیکانی برای چاپ روی ماگ‌ها طراحی کرده‌اند؛ به همین دلیل شما مشابه این ماگ‌ها را در هیچ فروشگاهی پیدا نمی‌کنید. در اینستاگرام مؤسسه می‌توانید همۀ فعالیت‌های جدید دربارۀ ماگ های نیکان را بخوانید.

ماگ های نیکان نسبت به لیوان‌های معمولی دارای حجم بیشتری هستند و اندازه آنها نیز بزرگ‌تر است. معمولاً اندازۀ ماگ های نیکان سه برابر لیوان چای‌خوری است. یکی از پویش‌‌های بسیار جذاب خیریۀ نیکان این است که با طراحی ماگ‌های زیبا و فروش آنها در راستای کمک به نیازمندان گام برمی‌دارد تا منبعی برای کمک به افراد نیازمند باشد.

 درآمدزایی با خرید ماگ های نیکان

خریداران با خرید ماگ های نیکان که طراحی اختصاصی این مؤسسه هستند، هم محصول مورد نیاز خود را تهیه می‌کنند و هم به افراد نیازمند یاری می‌رسانند زیرا تمام سود مؤسسه از ساخت و فروش ماگ‌ها به نیازمندان تعلق می‌گیرد. همین مسئله باعث شده است که جذابیت این ماگ‌ها و لذت خرید آن همراه نیکان بسیار بیشتر باشد.

لذت یاری‌رسانی به افرادی که نیازمند کمک‌های مردمی هستند، همیشه یکی از بهترین تجربه‌های زندگی هر فردی است. با خرید ماگ های نیکان چشیدن این لذت را از دست ندهید. ماگ های نیکان برای تولد، عید یا حتی ولنتاین هدیۀ خوبی هستند، هرچند پیش از همۀ اینها هرکسی می‌تواند یک ماگ به خودش کادو بدهد و حامی مددجویان نیکان شود.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما

نظر کاربران
 1. ریحانه علیزاده

  سلام
  معرفی خوبی بود. بعضی از این محصولات رو ندیده بودم، ممنون که باعث شدید با این محصولات آشنا بشیم.
  من هم می خوام چند تا محصول خوب دیگه معرفی کنم:
  محصولات پرفروش

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • رضا رسالتي

   سلام و وقت بخیر. نیکان شمایید

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟