کشف جهان نیکوکاری با ساعت امگا و سواچ

برای انجام دادن کار خیر راه‌های بسیاری وجود دارد، حضور در آکشن‌ها و حراج‌ها و خرید کردن به نفع خیریه‌ها یکی از این راه‌هاست. مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت درنظر دارد با برگزاری یک حراج اینترنتی مجموعه‌ای زیبا و جالب توجه از مجموعه ساعت‌ امگا و سواچ را به نفع امور خیریه به حراج بگذارد.

ساعت‌هایی که این دو کمپانی در سال 2022 با الهام از منظومۀ شمسی طراحی کردند. این کلکسیون زیبا دارای 11 مدل ساعت است که هرکدام از آنها نام یکی از اجرام منظومۀ شمسی را یدک می‌شکد با این حال در آکشن نیکان 8 ساعت از این مجموعه برای خرید در اختیار خریداران قرار دارد.

همان‌طور که گفته شد این ساعت‌های بیوسرامیک نماد یکی از اجرام این منظورمۀ زیبا هستند و با توجه به آنها طراحی و نام‌گذاری شده‌اند. این ساعت برای هر جنسیت و سن و سالی مناسب هستند و موتوری سویسی با شیشه‌ای معدنی و ضد خش و ضد آب دارند.

نکتۀ جالب آنکه پشت هر ساعت بیوسرامیک MoonSwatch این جملۀ الهام‌بخش نقش بسته است؛ «رویای بزرگی داشته باشید، بلند پرواز باشید، جهان را کشف کنید و به سیارات برسید.» کمک کردم به نیازمندان، بهبودبخشیدن زندگی دیگران و نجات بیماران و بی‌پناهان از روزهای سخت زندگی خود رؤیایی بزرگ است که که رسیدن به آن می‌تواند هرکسی را به کشف جهان نیکوکاری رهنمون می‌کند. در ادامه ساعت‌های موجود در آکشن نیکان را بررسی خواهیم کرد.

مأموریت به خورشید

همانطور که همه‌چیز در منظومۀ شمسی به خورشید بستگی دارد و این ستارۀ غول‌پیکر در مرکز منظومۀ شمسی قرار گرفته، ساعت «مأموریت به خورشید» هم ستارۀ مجموعه ساعت امگا و سواچ است، رنگ‌هایش آن‌قدر درخشان است که گویی اشعه‌های طلایی آفتاب آن را احاطه کرده. قاب و صفحۀ آن به رنگ زرد آفتابی است و بند سفید بسیار درخشانش از برند VELCRO© به آن جلوه‌ای بی‌نظیر بخشیده است.

انتخاب رنگ نارنجی برای عقربه ثانیه‌شمار و عقربۀ صفحات مدرج کوچک‌تر درون صفحه و نوار دور صفحه، چنان به‌جاست که با هیچ‌چیز دیگر نمی‌توان آن را جایگزین کرد، هر چه باشد این مأموریتی به سوی خورشید است و خورشید این کرۀ ساخته‌شده از پلاسمای سوزان بدون اشعه‌های تابناکش قابل تصور نیست.

ساعت امگا و سواچ

مأموریت به ونوس (زهره)

ونوس همیشه نمادی از عشق و زیبایی زنانه بوده است، تنها سیارۀ درخشنده در آسمان شب که رنگ کرم و صورتی سطحش نمادی از لطافت است. در طراحی ساعت سرزندۀ مأموریت به ونوس تماماً از ترکیب رنگ سیارۀ ونوس الهام گرفته شده است.

بند سفید برند VELCRO© که کمپانی‌های ساعت امگا و سواچ آن را انتخاب کرده‌اند کاملاً رنگ صورتی پاستلی پودری را خنثی می‌کند. صفحه‌های فرعی و بیضی شکل درون صفحۀ اصلی کرم‌رنگ ساعت با جزئیات خاکستری‌ و الماس‌گون در لبه‌ها تزیین شده‎اند، ابتکاری که ظرافت زنانۀ ساعت را افزون می‌کند. عقربه‌ها و قاب ساعت نیز صورتی هستند تا همه‌چیز به بهترین شکل، این ساعت را به یادبودی برای سیارۀ عشق تبدیل کند.

مأموریت به خورشید

مأموریت روی زمین

این ساعت جشنی برای سیاره ارزشمند آبی و سبز ماست. فضانوردان دوست‌دار کهکشان، این ساعت سبز با بند آبی سرمه‌ای مارک VELCRO© را دوست خواهند داشت.

عقربه‌های ثانیه شمار و کرونوگراف به رنگ قهوه‌‌ای هستند. برای عقربه‌های ساعت و دقیقه‌شمار هم رنگ سفید انتخاب شده و علامت سرعت‌سنج در پس زمینۀ قاب آبی‌سرمه‌ای قرار گرفته است.

رنگ‌های به کار رفته در این ساعت امگا و سواچ از زمین و طبیعت آن الهام گرفته شده است و حتی عقربه‌ها هم به رنگ خاک و ابرها هستند. در پشت ساعت امگا و سواچ زیبا تصویری نمادین از کرۀ زمین دیده می‌شود، تصویری مشابه آنچه فضانوردان از کیلومترها دورتر می‌توانند از خانۀ خود زمین ببینند.

این ساعت یادبودی برای سیارۀ عشق است

مأموریت به مریخ

مریخ با آن رنگ سرخ معروفش همیشه نماد جنگاوری و جسارت بوده است. ساعت امگا و سواچ این بار به این جسارت رنگ و بویی زنانه بخشیده‌اند تا Mission to Mars به نقطۀ قوت کالکشن جدیدشان تبدیل شود. ترکیب رنگ سرخ آتشین و سفید در این ساعت از پروژۀ آلاسکای امگا الهام گرفته شده است تا همچنان روح این برند معروف در سراسر کالکشن حفظ شود.

بند سفید درخشان برند VELCRO© تضادی جذاب با رنگ سرخ قاب ساعت دارد. انتخاب دو عقربۀ فرعی به شکل فضاپیما به رنگ سرخ به این ساعت جاذبۀ بیشتری داده و آن را منحصر به فرد کرده است.

ساعت امگا و سواچ

مأموریت به مشتری

مشتری چهارمین جسم درخشان در آسمان پس از خورشید، ماه و زهره است. گرچه رومیان آن را ژوپیتر یا خدای طبیعت نامیده‌اند اما این سیاره در یونان نماد زئوس پادشاه خدایان است. همین موضوع موجب شده است که امگا در طراحی ساعتی به نام آن از ساعت Ultraman خود تأثیر بگیرد، ساعتی که رنگ نارنجی یکی از المان‌های مهم آن بود.

Mission to Jupiter از نظر ترکیب رنگ همچون دیگرنمونه‌های مجموعه ساعت امگا و سواچ، رنگ‌های سطح خود سیاره را بازنمایی می‌کند. این ساعت نیز مجموعه‌ای از رنگ‌های مشتری یعنی تناژ بژ و نارنجی است و بند سیاه برند VELCRO© یادآور سیاهی کهکشان پیرامون این سیاره است. این ساعت حال و هوایی کلاسیک دارد و رنگ نارنجی سه عقربه به آن رنگ و بوی جوانی بخشیده است.

ساعت امگا طرح ماموریت به مشتری

مأموریت به زحل

زیباترین عضو منظومۀ شمسی با حلقه‌های چشمگیرش جایگاه خاصی در دل علاقه‌مندان به اجرام آسمانی دارد. امگا و سواچ در کالکشن جدید خود فقط یکی از ساعت‌ها را شایستۀ آن دانسته‌اند که نقش سیارۀ اصلی را بر صفحۀ خود داشته باشد و دور از ذهن نیست که آن سیاره زحل باشد. این ساعت بژرنگ زیبا نقش سیارۀ زحل را در محل ساعت 6 خود دارد.

رنگ‌های شنی و سبک این سیاره صفحه و قاب ساعت را پوشانده‌اند و نوار مدرج دور ساعت به نشانۀ حلقه‌های زحل به رنگ قهوه‌ای درآمده است. تضاد این نوار و بند قهوه‌ای رنگ برند VELCRO© موجب شده است که تعادل در کل طراحی برقرار شود. از سوی دیگر عقربه‌های اصلی و فرعی سفید و عقربۀ ثانیه‌شمار سبز رنگ جلوۀ کار را چند برابر کرده است.

ساعت امگا ماموریت به زحل

مأموریت به اورانوس

اورارنوس که نام خود را از اسطورۀ یونانی که تجسم آسمان و بهشت گرفته است، یکی از دورترین اجرام منظومۀ شمسی به خورشید است. این سیاره در جو خود فقط 2درصد متان دارد اما همین میزان متان کافی است تا این سیاره به رنگ سبزآبی ملایم زیبایی دیده شود. رنگی که الهام‌بخش دو برند ساعت امگا و سواچ برای طراحی یک ساعت خوشرنگ و چشمگیر شده است.

Mission to Uranus ادای احترامی با تم آبی کم‌رنگ به خدای یونانی آسمان است. رنگ آبی پاستلی صفحه و قاب ساعت با بند سفید روشن برند VELCRO© در هماهنگی کامل است. همۀ عقربه‌های اصلی وفرعی ساعت هم سفید هستند و برای همۀ علامت‌ها و شماره‌ها از رنگ سیاه استفاده شده است تا سادگی اورانوس با استفاده کمترین رنگ‌ها در این ساعت تجلی یابد.

ساعت امگا ماموریت به اورانوس

مأموریت به پلوتون

در افسانه‌های روم باستان پلوتون نام خدایی زیرزمینی بود. دورترین عضو منظومۀ شمسی به خورشید، نام خود را از همین خدای رومی گرفته است. پلوتون که یک سیارۀ کوتوله تلقی می‌شود، بسیار کوچک است اما لکه‌های شرابی‌رنگ روی آن در ترکیب با زمینۀ خاکستری آن را به لحاظ بصری بسیار جذاب کرده است.

Mission to Pluto همچون سیارۀ هم‌نامش آخرین عضو کالکشن است، دو کمپانی ساعت امگا و سواچ برای آخرین ساعت ترکیب رنگی متضاد انتخاب کرده‌اند. در این ساعت زمینۀ کرم، قاب خاکستری روشن و چند لکۀ شرابی‌رنگ چنان با بند خاکی‎رنگ برند VELCRO© ترکیب شده است که حاصل کار بی‌مانند جلوه کند. این ساعت خاکستری و شرابی به سیارۀ «کوتوله» تقدیم شده است و در دست هرکسی می‌تواند به اندازۀ پلوتون جذاب باشد.

طراحی ساعت امگا و سواچ با الهام از پلوتون

آکشن ساعت امگا و سواچ نیکان

آکشن ساعت‌ امگا و سواچ مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت با هدف صرف درآمد حاصل از فروش این مجموعه برای کمک‌های بیشتر و بهتر به مددجویان مؤسسه برگزار می‌شود. نیکان این ساعت‌های را به شکل حراج به فروش می‌رساند و ساعت در نهایت به بیشترین مبلغ پیشنهادی فروخته خواهد شد. علاقه‌مندان به خرید ساعت امگا و سواچ می‌توانند از اینجا برای اعلام مبلغ پیشنهادی خود اقدام کنند.

حمایت شما برای خرید این کالای گران‌بها به نیکان کمک خواهد کرد تا خدمات مؤثرتری به مددجویان خود ارائه دهد. خیریۀ نیکان ماموت به بهبود زندگی و معیشت خانواده‌های نیازمند می‌اندیشد.

این مؤسسه خدمات خود را در هفت شاخۀ تأمین مایحتاج زندگی، تهیۀ دارو و درمان بیماران، آموزش و تحصیل، ساخت‌وساز مسکن برای افراد نیازمند، اقدامات رفاهی و اداری، اشتغالزایی و کمک‌ به مناطق بحران‌‎زدۀ کشور ارائه می‌دهد. شرح این فعالیت‌ها را می‌توانید در اینستاگرام مؤسسه بخوانید. همراهی شما حامیان گران‌قدر موجب خواهد شد نیکان در دستیابی به این اهداف موفق‌تر شود و از خانواده‌های نیازمند بیشتری حمایت کند.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما