مسئولیت اجتماعی آتین پارت افزار

مهم‌ترین اصلی که یک جامعه را در کنار هم نگه می‌دارد و بقای آن را تضمین می‌کند، مسئولیت‌پذیری تک‌تک افراد و نهادهاست. هنگامی که مردم یک جامعه در هر جایگاهی به فکر بهبود زندگی یکدیگر، حمایت از محیط زیست و عمل به و وظایف خود باشند، دنیا جای بهتری برای زیستن همۀ افراد خواهد بود و همۀ افراد احساس بهتری خواهند داشت؛ به همین دلیل است که مسئولیت اجتماعی آتین پارت افزار را در این نوشته بررسی می‌ کنیم.

بخشش و نیکوکاری از جمله ویژگی‌هایی هستند که می‌ توانند مسئولیت‌ پذیری افراد را به خوبی نشان دهند. البته این فقط افراد نیستند که باید خود را نسبت به جامعه مسئولیت‌پذیر بدانند، شرکت‌ها و مؤسسات به دلیل امکاناتی که در اختیار دارند و بهره‌ای که از جامعه و محیط زیست می‌ برند باید بر مسئولیت اجتماعی خود واقف باشند.

مسئولیت اجتماعی شرکت چیست؟

مسئولیت اجتماعی شرکت که به اختصار CSR نامیده می‌شود، مجموعه وظایف و تعهداتی است که شرکت باید برای حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد.

مسئولیت اجتماعی شرکت فعالیت‌هایی است که پیش‌برندۀ سود و منفعت همه یا گروهی از جامعه باشد و البته از منافع سازمان فراتر رود. همۀ کسب‌وکارها یک بعد اجتماعی دارند و مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها انجام کارهایی است می‌تواند هم ارززش‌های اخلاقی را حفظ کند و به کارمندان یک مجموعه حس احترام و توجه را منتقل کند و هم موجب بهبود جامعه و یا حفظ محیط زیست شود.

مدیران امروز در حوزۀ کسب و کار با موضوعات چالش‌‌برانگیز و جدیدی مواجهند. برای آنان فقط برنامه‌ریزی، سازماندهی و کنترل کارها و مسائل شرکت کافی نیست و دوست دارند پاسخ‌گوی نیازهای جامعه، شهروندان و مشتریان باشند.

مسئولیت اجتماعی شرکت چیست؟

وضعیت حال حاضر جهان و فضاهای جدید کسب‌وکار مدیران سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ را بر آن می‌دارد که در بازارهای جهانی یا بازارهای در حال جهانی‌شدن نقشی فعال و مؤثر داشته باشند و علاوه بر ایجاد ارزش برای تمام ذی‌نفعان خود، میان بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و زیست‌محیطی کسب‌وکارشان تعادل ایجاد کنند.

مسئولیت اجتماعی مجموعه فعالیت‌هایی است که صاحبان سرمایه و بنگاه‌های اقتصادی به صورت داوطلبانه به عنوان یک عضو مؤثر و مفید در جامعه انجام می‌دهند، در واقع مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها رویکردی متعالی به کسب‌وکار است که تأثیر اجتماعی یک سازمان بر جامعه را مد نظر قرار می‌دهد. برخلاف دیدگاه سنتی، وظیفۀ شرکت‌ها و سازمان‌ها فقط کسب درآمد بیشتر نیست بلکه تمام شرکت‌ها و سازمان‌ها در برابر محیط و فضای کسب‌وکار خود چه در شهرشان و چه جهان، مسئولیت دارند.

با شرکت در “پویش نذر آجر (بازسازی خوی)” می‌توانید سهمی در بازسازی خانه‌های هم‌وطنان خود داشته باشید. 

دربارۀ آتین پارت افزار پارت

با افزایش شمار خودروهای سواری سبک و سنگین در خط تولید خودروسازان ایران و همچنین واردات آنها، شرکت آتین پارت افزار در سال 1393 با هدف ارائۀ محصولاتی باکیفیت و خدماتی برتر و مدرن، برای کمک به ارتقای صنعت ایران، در تهران تأسیس شد.

فعالیت این برند در حوزۀ تأمین قطعات یدکی خودروهای سواری سبک و سنگین است که با گسترۀ وسیع محصولات، کیفیت بالا و قیمت رقابتی، آتین پارت افزار را ارائه دهندۀ پیشرو قطعات یدکی خودرو در ایران کرده است. آتین پارت افزار تلاش می‌کند تا با بهبود مستمر خدمات رسانی و افزایش سبد محصولات خود هرآنچه نیاز مشتریان است، فراهم کند.

انجام مسئولیت اجتماعی آتین پارت افزار موضوع کوچکی نیست، این شرکت در سال‌های گذشته برای عمل به این مسئولیت‌ها تلاش بسیار کرده است و با مؤسسۀ نیکان ماموت هم همکاری مستمری داشته است.

دربارۀ آتین پارت افزار پارت

مسئولیت اجتماعی آتین پارت افزار و نیکان

مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت حامیان بسیاری دارد که آتین پارت افزار یکی از آنهاست و در اینستاگرام مؤسسه می‌توان شرح آنها را مشاهده کرد. مسئولیت اجتماعی آتین پارت افزار، طیف گسترده‌ای از حمایت‌ها و فعالیت‌های خیریه‌ای را در برمی‌گیرد.

محیط زیست

بخش مهمی از انجام مسئولیت اجتماعی آتین پارت افزار به محافظت از محیط زیست مربوط است. چنین فعالیت‌هایی می‌توانند شکل‌های گوناگونی داشته باشند. یک شرکت ممکن است طرح‌هایی برای کاهش آلایندگی اجرا کند و شرکت دیگری با توجه به جزییات زندگی روزمره و استفاده نکردن از ابزار و وسایل یک‌بارمصرف این موضوع را دنبال کند.

شرکت آتین پارت افزار با هدف فرهنگ‌سازی و همچنین برای انجام مسئولیت اجتماعی خود در برابر جامعه و حفاظت از طبیعت به جای استفاده از بنرهای شخصی و یک‌بارمصرف و سبد گل در مراسم سوگواری، استندهای تسلیت خیریۀ نیکان ماموت را جایگزین کرد.

مسئولیت اخلاقی

حمایت از خانواده‌های کم‌برخورداری که مشکلاتی بزرگ‌تر از توانشان دارند، مسئولیت اجتماعی همۀ انسان‌هاست. شرکت آتین پارت افزار با این تفکر و با هدف انجام مسئولیت اجتماعی برای با اهدای اقلامی مانند فرش و مبل به مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت در تهیۀ جهیزیۀ خانواده‌های تحت پوشش کمک شایانی کرده است.

افزایش سرمایه‌گذاری شرکت‌ها در پویش‌های مسئولیت اجتماعی و تخصیص سهمی از سود شرکت یا رندرینگ حقوق به امور خیریه، ابتکاری جدید در جذب کارکنانی است که کلیدواژۀ مسئولیت اجتماعی برای آنان با کمک به خیریه‌ها تعریف می‌شود. کارکنان شرکت آتین پارت افزار به‌صورت خودجوش با اختصاص رندرینگ حقوقشان به خیریۀ نیکان ماموت برگی تازه در کتاب مسئولیت اجتماعی آتین پارت افزار رقم زدند.

مسئولیت اجتماعی و اقدامات بشر دوستانه

مشارکت‌های مردمی، تجلی عشق و درک مردم  از تعلیم و اهمیت والای آن در جهان معاصر و تمدن کنونی به شمار می‌آید. مشارکت در کارهای خیر و انجام مسئولیت‌های اجتماعی باعث توسعه‌یافتگی و افزایش کیفیت زندگی در مناطق محروم کشور می‌شود. شرکت آتین پارت افزار در کنار انجام فعالیت‌ها و وظایف سازمانی خود با نگاهی ویژه به امور انسان‌دوستانه در مسیر اجرای مسئولیت‌های اجتماعی، گام‌های بلندی برداشته است و با حمایت خانواده‌های تحت پوشش خیریۀ نیکان ماموت این گام‌ها را استوارتر از قبل کرده است.

شرکت آتین پارت افزار با هدف انجام مسئولیت اجتماعی خود استفاده از تقویم‌های رومیزی خیریه نیکان ماموت را انتخاب کرد تا عواید آن صرف توانمند‌سازی خانواده‌های نیازمند شود.

تلاش برای تحقق مسئولیت اجتماعی شرکت آتین پارت افزار با حمایت از پروژۀ فصلی اهدای سبدهای معیشتی به خانواده‌های نیازمند و تحت پوشش مؤسسۀ خیریه نیکان ماموت در روزهای پایانی سال ۱۴۰۱ به ثمر رسید.

مسئولیت اجتماعی آتین پارت افزار و نیکان

***

سخن پایانی

شما اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت‌ها را چقدر ضروری و مؤثر می‌دانید و انجام مسئولیت اجتماعی آتین پارت افزار از نظر شما چطور بوده است؟ دیدگاهتان را از طریق باکس پایین مطلب با ما در میان بگذارید.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما