مسئولیت اجتماعی شرکت سه‌نان

مسئولیت اجتماعی شرکت سه‌نان موضوعی است که در این گزارش به آن پرداخته‌ایم، اما مسئولیت اجتماعی چیست و چرا اهمیت دارد؟ شرکتی بزرگ، کارخانه‌ای گسترده یا تولیدکننده‌ای مشهور را تصور کنید، چنین شرکتی برای رسیدن به اهداف و ایجاد سود بیشتر به سرمایۀ انسانی و طبیعی زیادی نیاز دارد.

افراد بسیاری باید در این شرکت‌ها کار کنند، منابع معدنی، طبیعی و کشاورزی بسیاری برای تولید محصولات آنها لازم است و در نتیجه محیط زیست و منابع آب هم به واسطۀ فعالیت آنها ممکن است با آلودگی یا خطر مواجه شود.

در حقیقت این شرکت‌ها برای رسیدن به آنچه می‌خواهند، هزینۀ زیادی به اطراف خود وارد می‌کنند. به علاوه چنین تولیدکنندگانی نزد عموم مردم بسیار شناخته‌شده هستند و فعالیت‌هایشان از سوی مشتریان دنبال می‌شود.

به دلایلی که گفته شد، تولیدکنندگان خود را موظف می‌دانند که نسبت شهروندان و محیط زیست مسئول باشند و تا آنجا که می‌توانند زمینۀ بهبود زندگی افراد و شرایط محیط زیست را فراهم کنند. این حس مسئولیت همان چیزی است که مسئولیت اجتماعی نامیده می‌شود.

سه‌نان به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان نان در کشور خود را در برابر جامعه، انسان‌ها، و محیطی که در آن فعالیت می‌کند، مسئول می‌داند و مسئولیت اجتماعی شرکت سه‌نان در همکاری با مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت سال 1400 انجام شد.

 

درباره شرکت سه‌نان

گروه صنعتی نامی نیک نهاد (سهامی خاص) با نام تجاری سه‌نان، به عنوان تولید کنندۀ نان صنعتی در ایران، ۲۲ مهرماه ۱۳۸۷ به بهره‌برداری رسید. این شرکت در کارخانه‌‌ای به مساحت ۱.۵ هکتار، با ظرفیت تولید روزانه ۵۰ تن، در شهرک صنعتی بهارستان فعالیت خود را آغاز کرد. در سال 1398سه‌نان توانست با تولید روزانه ۱۵۰ تن نان سالم و مغذی برای سفرۀ میلیون‌ها ایرانی توان کاری خود را سه‌برابر کند.

مسئولیت اجتماعی شرکت سه‌نان

این شرکت با استفاده از دانش روز دنیا و تلاش اعضای خانوادۀ سه‌نان تلاش می‌کند محصولاتی سالم و کامل را به مشتریان خود ارائه کند. سه‌نان با مخلوطی از آردهای گندم‌ تولید می‌شود که بخش غذایی گروه صنعتی (کاک) هلند، آنها را تأیید کرده است. آرد مصرفی سه‌نان در سیلوهای مکانیزه‌ نگهداری می‌شود و گرما و رطوبت آن مدام در حال کنترل است.

خمیر نان‌های این شرکت با استفاده از فرایند پیشرفتۀ دستگاه‌های تخمیر، آمادۀ ورود به فر‌های تونلی می‌شود. در این پروسۀ تمام‌اتوماتیک و پیوسته باعث جوش شیرین حذف شده است، زیرا خمیر به اصطلاح نانوایان در اصولی‌ترین شکل ممکن ورز داده و در عین حال سرعت در تولید نیز حفظ می‌شود.

نکتۀ مهم دیگر اینکه سه‌نان در فرهای مخصوص بدون تماس مستقیم با آتش پخت می‌شود زیرا آن‌طور که تحقیقات و استانداردهای جهانی نشان می‌دهد که پخت نان در آتش مستقیم سرطان‌زاست. همچنین پیش از بسته‌بندی، برج‌های خنک‌کننده نان تولیدشده را به دمای مطلوب می‌رسانند، به همین دلیل سه‌نان در طولانی‌مدت ماندگاری است و به آسانی دچار کپک‌زدگی نمی‌شود.

مسئولیت اجتماعی شرکت سه‌نان

گروه صنعتی نامی نیک نهاد (سهامی خاص)، با آگاهی از وظایف خود نسبت به جامعه در انجام فعالیت‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی نگاهی آینده‌نگر و نوع‌دوستانه دارد و تلاش می‌کند این بخش از فعالیت‌های خود را در چهار محور اساسی محیط زیست، سرمایه انسانی، خیرخواهانه و اخلاقی انجام دهد.

این گروه صنعتی متعهد است با استراتژی و توانایی خود و با استفاده از دانش روز دنیا با محصولاتی سالم و کامل مهمان سفرۀ خانواده‌های ایرانی باشد. با نگاه به نحوۀ ارائۀ خدمات و محصولات متنوع، توانایی بازارسازی، استحکام و پشتوانۀ مالی پایدار شرکت می‌توان فهمید این گروه سلامت خانواده‌ها، اشتغال و کارآفرینی را مهم‌ترین مسئولیت اجتماعی خود می‌داند.

برخی از مسئولیت اجتماعی شرکت سه‌نان

مسئولیت اجتماعی شرکت سه‌نان طیف گسترده‌ای از حمایت‌ها و فعالیت‌های خیریه را در برمی‌گیرد. سال 1400 این شرکت در چند طرح مختلف با نیکان ماموت همکاری کرد تا به نیازمندان و بیماران کمک‌رسانی شود.

کمک به تحصیل دانش‌آموزان نیازمند

کمک به تحصیل دانش‌آموزان نیازمند یکی از راه‌های ارزشمند انجام مسئولیت اجتماعی شرکت سه‌نان است. شرکت در کمپین #دست‌های‌_عاشق و پروژه لوازم‌التحریر و خیریه تحصیلی قدمی بود که شهریور 1400 سه‌نان با اهدای مبلغ 40.700.000 ریال به مؤسسه خیریه برداشت. به این ترتیب سهم دانش‌آموزان مشتاق به تحصیل، از سخاوت بنیان‌گذار گروه صنعتی نامی نیک نهاد، لوازم‌التحریر مورد نیاز سال تحصیلی 1400-1401 بود.

کمک به تحصیل دانش‌آموزان نیازمند

هدیۀ نان به بیماران

زندگی در مراکز درمانی به‌‌ویژه مراکز درمان بیماری‌های اعصاب و روان، برای بیماران بسیار دشوار است. در مرکز امید فردا بیماران به شکلی نگهداری می‌شوند که گویی در خانۀ خودشان هستند. پزشکان این مرکز، تلاش می‌کنند تا آنان را دوباره به زندگی عادی بازگردانند. کمک‌های نقدی و غیر نقدی که مردم و شرکت‌ها به این خیریه اهدا می‌کنند، موجب می‌شود تا هر چه بهتر از بیماران مراقبت شود. شرکت سه‌نان نیز با اهدای نان‌ سبوس‌دار تلاش کرد تا گامی مثبت در انجام مسئولیت اجتماعی خود بردارد.

اهدای 70 بسته نان سبوس‌دار به مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت بابت درخواست مؤسسۀ خیریۀ امید فردا که مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان است از دیگر مسئولیت اجتماعی شرکت سه‌نان در سال 1400 بود که این شرکت آن را به‌عنوان مسئولیت اجتماعی خود انجام داد.

هدیۀ نان به بیماران

کمک به سیل‌زدگان جنوب

هنگام بحران و بلایای طبیعی نظیر سیل و زلزله، آنچه بیش از هر چیز اهمیت دارد، رساندن نان و غذا به آسیب‌دیدگانی است که در شرایطی دشوار گرسنه مانده‌اند. وقتی 30 دی ماه 1400 سیل در جنوب کشور به مردم بسیاری آسیب زد، مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت، متناسب با نیاز خانواده‌های سیل‎‌زده، کالاهای مورد نیازشان را به همراه نان بسته‌بندی و ارسال کرد. شرکت سه‌نان نیز با اهدای 1040 بسته نان پیتا با خیریۀ نیکان ماموت همراه شد تا با انجام مسئولیت اجتماعی خود به مردم سیل‌زدۀ جنوب کمک کند.

با خرید کتاب ردپای نیکان برای کودکان خود، فرهنگ یاری به همنوع را ترویج دهید.

همراهی در تهیۀ سبد معیشتی

شرکت سه‌نان در مسیر همکاری خود با خیریۀ نیکان ماموت نشان داده است که از حامیان خانواده‌های نیکان است و از آنجا که وجود نان را در سفرۀ خانواده‌ها ضروری است، تلاش کرد با اهدای 440 بسته نان لواش به این خیریه برای تکمیل سبدهای معیشتی خرداد ماه 1400 با نان تازه و مقوی کمک کند.

سخن آخر

شرکت‌ها مسئولیت‌هایی دارند که از آنها با عنوان مسئولیت اجتماعی یاد می‌شود. در گذشته سازمان‌ها با نگاه سنتی به مدیریت کسب‌وکار، خود را فقط در قبال سهام‌دارانشان مسئول می‌دانستند. امروزه برندها با انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود نه فقط به جامعه کمک و از آن مراقبت می‌کنند بلکه به محبوبیت نیز می‌رسند. مسئله‌ای که با افزایش سود آنان و ماندگاری‌شان در بازار رابطه‌ای مستقیم دارد.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما