نام‌آوران عرصه موفقیت

موفقیت مسیری پرپیچ‌ و خم است که رسیدن به انتهای آن اصلاً آسان نیست. برای طی‌کردن این مسیر نیاز به ایمان راسخ به هدف، استمرار، تلاش و کوشش دارید. بگذارید در همین ابتدا صادق باشیم، در مسیر موفقیت، قطعاً بارها طعم شکست را تجربه خواهید کرد. اما این را هم بدانید که شکست‎ ها، درس ‎های خیلی زیاد با خود به همراه دارند.

بهترین راه برای موفق شدن، دست نکشیدن است!

اگر به دنبال داستان‎ های دیگران هستید تا متوجه شوید که شما نیز می‎ توانید با توجه به سختی‎‌های زندگی‎ خودتان موفق شوید، مطلب “نام‌آوران عرصه موفقیت” را با دقت مطالعه کنید. چون قرار است، داستان بچگی وحشتناک اپرا وینفری و همچنین شکست‎ های بیل گیتس را با هم مرور کنیم تا به نتیجه برسیم که سختی‌ها، تنها بهانه بازنده‌ها هستند!

بهترین راه برای موفق شدن، دست نکشیدن است!

معرفی برخی از نام‌آوران عرصه موفقیت

تمامی داستان‎ های افراد موفق، یک عنصر مشترک دارند، «در هیچ شرایطی دست از تلاش کردن نکشید.» این درس مهم به شما کمک می‏کند تا بتوانید در مسیر موفقیت بمانید و در نهایت، به شخصی که می‎ خواهید تبدیل شوید. البته که موفقیت را می‎توان از جنبه‏‎ های مختلفی تعریف کرد، به عنوان مثال، یک شخص می‌تواند از نظر احساسی در زندگی خود، کاملاً موفق باشد اما از نظر اقتصادی چندان موفقیت ‎های زیادی کسب نکرده باشد.

تفاوتی ندارد که شما دوست دارید موفقیت را در کدام جنبۀ از زندگی کسب کنید، با مرورکردن گذشتۀ پرفراز و نشیب افراد مشهور به این نتیجه خواهید رسید که شما هم می ‎توانید موفق شوید. گذر از چنین مسیری ساده نیست و ممکن است دشوار باشد، اما قطعاً ارزشش را دارد.

اولین کسب‌وکار بیل گیتس شکست خورد

با خواندن این تیتر خیلی ‏ها شوکه می ‏شوند، بله، شخصی که در یک بازه زمان، به عنوان ثروتمندترین آدم جهان شناخته می‏شود، در ابتدا نمی‏توانست کسب‎وکاری راه بیاندازد. اولین شرکتی که بیل گیتس راه ‎اندازی کرد، Traf-O-Data نام داشت، شرکتی که به بدترین شکل ممکن شکست خورد. اما بیل گیتس از تلاش کردن دست کشید؟ خسته شدی، استراحت کن اما هیچ‌وقت دست از تلاش نکش!

بیشتر بخوانید: مشکلات مددکار اجتماعی

آلبرت انیشتین تا زمانی که چهار ساله بود، نمی ‎توانست صحبت کند

یکی از داستان ‎های تاثیرگذاری که نام‌آوران عرصه موفقیت از آن الهام گرفته ‎اند، داستان بچگی آلبرت انیشتین بود. شما نیز حتما تا حالا یک بار این داستان را شنیده ‏اید، او در سه سال ابتدای زندگی، اصلاً قادر به صحبت‌کردن نبود.

خیلی از معلم‎ های آلبرت انیشتین بر این باور بودند که او یک فرد تنبل است و هیچ‌وقت نمی ‎تواند دستاورد خوبی داشته باشد. اما خب، نتیجۀ این همه سرکوب معلم ‏‎ها چه بود؟ دست‌کشیدن و قانع‌شدن به این که او یک آدم معمولی است؟ خیر، آلبرت انیشتین بارها تلاش کرد تا که توانست به یکی از موفق‌ترین انسان‎ های تاریخ تبدیل شود. او در نهایت تئوری نسبیت را معرفی کردند، چیزی که خیلی از ما همچنان نمی‎توانیم متوجه شویم که دقیقاً یعنی چی…

آلبرت انیشتین

جیم‌ کری در گذشته بی‌خانمان بود

یکی از بهترین بازیگران کمدی تاریخ سینمای هالیوود و نام‌آوران عرصه موفقیت جیم کری است که به گفته خودش، در سن 15 سالگی برای این که بتواند از خانواده خود حمایت کند، مجبور شد تا مدرسه را رها کند. پدر جیم‌ کری موسیقی ‎دانی بیکار بود که نمی ‎توانست مخارج خانواده خود را تأمین کند.

به همین دلیل خانوادۀ جیم‌ کری مجبور شدند در یک ون زندگی کنند. یکی از بهترین کمدین‎ های تاریخ سینما که بر لب همۀ ما خنده اورده است، هیچ‌وقت نگذاشت که این شرایط سخت، مانع رسیدن او به آرزوهایش شود. جیم‌ کری از زندگی در یک ون، توانست به یکی از بهترین بازیگرهای تاریخ سینما تبدیل شود.
بهترین داستان‌ها هنوز مانده ‎اند!

بنجامین فرانکلین در سن 10 سالگی از مدرسه اخراج شد

با شنیدن این داستان، حتماً باید تغییری در ذهنیت شما ایجاد شود! خانوادۀ بنجامین فرانکلین، تنها تا زمانی که او 10 ساله بود، توانستند خرج مدرسۀ او را بدهند. به عبارت دیگر یکی از بنیان‌گذاران ایالات متحده آمریکا، از سن 10 سالگی به بعد مجبور شد تا مدرسه را ترک کند.

اما رها کردن مدرسه، باعث نشد تا یکی از بهترین نویسنده‎ های دنیا که عالم و دانشمند هم بود، از یادگیری دست بکشد. شما نیز می ‎توانید تحت هر وضعیتی، به دستاوردهای مد نظرتان برسید. فقط نباید یک عنصر را فراموش کنید که آن هم استمرار برای رسیدن به هدف است.

بنجامین فرانکلین

اولین رمان استفان کینگ، 30 مرتبه رد شد

استفان کنیگ را کسانی که اهل فیلم و سریال باشند، یا رمان‏ های ترسناک بخوانند، باید بشناسند. او یکی از نام‌آوران عرصه موفقیت و یکی از بهترین رمان‎ نویسان ژانر وحشت است که از کتاب ‎هایش، فیلم‎ های مهم و مشهوری را مانند فیلم درخشش (The Shining) و آن (IT) ساخته‌اند.

جالب است بدانید که اولین رمان استفان کینگ، 30 بار از سوی ناشران مختلف رد شد. او درنهایت ناامید شد و کتابش را به سطل زباله انداخت، با این حال همسر استفان کینگ، این نویسنده را تشویق کرد که کتابش‌ را تمام کند. امروزه کتاب‎ های استفان کینگ، بیشتر از 350 میلیون جلد در جهان به فروش رفته‎ اند و این نویسنده به یکی از بهترین رمان‌نویس‌های قرن تبدیل شده است.
سختی‌ها، تنها بهانه بازنده‌ها هستند!

اپرا وینفری در 14 سالگی باردار شد و بچه‌اش را از دست داد!!

اپرا وینفری یکی از نام‌آوران عرصه موفقیت و ثروتمندترین زنان دنیاست که گذشته خیلی سختی داشته است. داستان او بار دیگر ثابت می‏کند که برای موفق‌شدن نیاز به تلاش دارید. اپرا وینفری به دلیل تعرض‌های جنسی افراد خانواده، مجبور شد از خانه فرار کند، او در 14 سالگی باردار شد اما پسرش مدت کوتاهی پس از تولد از دنیا رفت. گذشتۀ سخت اپرا وینفری نتوانست مانع موفق‌شدن این زن در آینده شود. اکنون او ارزش حدوداً سه میلیون‌ دلاری دارد.

اپرا وینفری در 14 سالگی باردار شد و بچه‌اش را از دست داد!!

بدون بهانه، موفق شوید!

بهانه زیاد است، به دنبال راهی باشید که بتوانید در مسیر موفقیت و رویاهای خود بمانید. داستان افراد موفقی مانند اپرا وینفری، جیم کری و استفان کینگ، الهام‏بخش همۀ ماست. اگر این افراد توانستند سختی‎ های بزرگی را پشت سر بگذارند، حتماً شما نیز می ‎توانید از پس دشواری‌های زندگی خود برآیید.

فقط امید داشته باشید و سعی کنید در مسیر موفقیت بمانید. در این صورت، سال‌های آینده، شما هم یک داستان تأثیرگذار برای دنیا دارید که تعریف کنید و به الگوی دیگران تبدیل شوید.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما