درباره ما

درباره ما  درباره موسسه خیریه نیکان ماموت

 

موسسه خیریه نیکان ماموت حامی خانواده‌ها،  با شماره ثبت  26394 سازمانی مردم نهاد و غیردولتی و غیرانتفاعی است که فعالیت خیرخواهانه خود را به شکل رسمی از آبان‌ماه سال 1389 آغاز کرده است. ایده پیدایش این موسسه با دیدن و درک مشکلات خانواده‌های نیازمند به وجود آمد. در ابتدا خانواده های کمی را تحت پوشش داشت، اما در حال حاضر که بیش از ده سال از فعالیت این خیریه می‌گذرد، خانواده هایی در تمام ایران را تحت پوشش قرار داده است.

 

خانواده اولین و مهمترین بستر برای پرورش نسل آینده است و می‌تواند در کاهش آسیب پذیری اعضاء نقش بسزایی داشته باشد. سلامت، شناخت و فرهنگ جامعه نیاز به بررسی جایگاه خانواده دارد. اولین کسانی که به محض چشم باز کردن می‌بینیم اعضای خانواده‌مان هستند . #خانواده همیشه ما را با همه اشتباهات و ضعف‌هایمان می‌پذیرد و با همه آنها به ما عشق می ورزند. خانواده به ما قدرت میدهد تا در این دنیای بیرحم با مشکلات روبرو شویم. می‌توان نتیجه گرفت که خانواده بزرگترین و باارزش‌ترین نعمت این جهان است.

به همین دلیل است که موسسه خیریه نیکان حامی خانواده هاست و تحکیم بنیان خانواده را در دستور کار خود دارند. چرا که ایمان دارد اگر بنیان خانواده‌ها محکم و استوار باشد مشکلات با هر سختی حل خواهند شد.

 

موسسه خیریه نیکان ماموت

 

درجه اهمیت خانواده‌ به قدری بالاست که آن را هسته تمدن بشری می‌نامند و آینده افراد خانواده به روابط افراد خانواده با هم بستگی دارد چرا که اعضا هر کدام وظایفی دارند و باید آگاهی و امکانات کافی برای انجام وظایفشان داشته باشند. حمایت از خانواده‌های نیازمند با یک روش اصولی، واقع‌گرایانه‌ترین راه جهت پیشرفت جامعه است و باید به عنوان یکی از اولویت‌های مهم جامعه لحاظ شود. در این میان اهمیت نقش افراد و سازمان های مردم نهاد در توانمندسازی خانواده‌ها امری قابل توجه است. فرهنگ، سلامت و آینده یک سرزمین، در گرو کیفیت زندگی افراد بوده که مربوط به سطح مالی، تحصیلات، آرامش روانی و…. در خانواده دارد.

از آنجایی که افراد و خانواده‌های بیشماری در ایران نیازمند حمایت و کمک هستند، موسسه خیریه نیکان ماموت حمایت‌های مادی و معنوی خود را محدود به گروه خاصی نکرده و تمامی نیازمندان واجد شرایط را زیر چتر حمایت خود قرار می‌دهد. ضرورت این‌کار برای خیریه نیکان ماموت بهبود کیفیت زندگی و استقلال مالی خانواده‌های نیازمند است که هدف اصلی موسسه می‌باشد.

خیریه نیکان ماموت از بدو تاسیس تا کنون بر اساس استاندارهای ملی و بین المللی در ارائه خدمات پیش‌قدم بوده و در راستای رسیدن به ماموریت سازمانی و انسانی خود توانسته است یک ارتباط و همکاری بی نقص و کامل با ارگان‌های دولتی و غیردولتی داشته باشد

قرار گرفتن در مسیر امور خیریه قدم گذاشتن در مسیری ناشناخته است. راهی طولانی پر از نشیب و فراز که هدف، خدمت به خلق خداست. موسسه خیریه نیکان ماموت با قرار گرفتن در این مسیر و حمایت حامیان نیکوکار توانست در راستای اهداف راهبردی خود، اقدامات گسترده‌ای انجام دهد و در این مسیر بدون در نظر گرفتن جنسیت، ملیت، مذهب و سن خدمات خود را  به مددجویان تحت پوشش و نیازمندان ارائه دهد.

 

 مسئولیت اجتماعی موسسه خیریه نیکان ماموت:

همه انسانها و سازمان ها در برابر جامعه، انسان‌های دیگر و محیطی که در آن فعالیت می‌کنند مجموعه مسئولیت‌هایی دارند که از آنها با عنوان مسئولیت اجتماعی فردی و سازمانی یاد می شود. در گذشته انسان‌ها با نگاه سنتی به زندگی، خود را فقط در قبال خانواده و اقوام خود مسئول می دانستند. ولی امروزه انسان‌ها به راحتی می‌توانند از حال همه افراد جهان با خبر شوند و با انجام مسئولیت‌های انساندوستانه، خود را به آرامش برسانند. در طول فعالیت موسسه خیریه نیکان ماموت، کارخانه ها و برندهای مطرح کشور با نهایت سخاوت همراه نیکان بوده اند که این برای موسسه افتخار بزرگی است.

همچنین موسسه خیریه نیکان ماموت، حامی خانواده‌، در راستای مسئولیت اجتماعی خود در قبال طبیعت، انجام فعالیت‌های محیط زیستی را در برنامه خود قرار داده و اقدامات متنوع و وسیعی در راستای حفظ محیط زیست  و ارتقای سطح آگاهی مردم در امور زیست محیطی داشته است،  چرا که معتقد می‌باشد زمین ارثیه گذشتگان برای ما نیست بلکه امانت آیندگان است.

درباره ما

چشم‌انداز موسسه خیریه نیکان ماموت

مؤسسه خیریه نیکان با حمایت از خانواده های نیازمند، در خدمت انسانیت بوده و دری به دنیای خوبی ها گشوده است.  هدف نیکان خودکفایی و استقلال مالی خانواده های تحت پوشش و پرداختن به امور انسان دوستانه است. 

از نگاه ما، حمایت از نیازمندان تنها کمک مالی به آنها نیست بلکه نگاه انسانی به این افراد،  نشاندن بذر امید در دلشان،  القای خودباوری و تقویت اعتماد به نفس  از مهمترین عوامل رشد شخصی و حرکت آنها به سوی آینده ای بهتر است.

در این راستا، بودجه مؤسسه هر ساله در شاخه های مختلف هزینه می شوداما هر ساله با تمرکز بر شاخه “درمان” و اهمیت به سلامتی خانواده‌های تحت پوشش امیدواریم در آینده ای نزدیک تسهیلات درمانی بیشتری در این زمینه برای هموطنانمان فراهم شود.

با این نگاه چشم انداز موسسه خیریه نیکان ماموت در این چند جمله خلاصه می‌گردد:

” نیکان دنیایی می‌خواهد که درآن تمامی انسان‌ها در شادی و سلامتی زندگی کنند. دنیایی که در آن بیماری‌ها به حداقل برسد و دسترسی به درمان برای همگان آسان باشد. دنیایی که درآن رفع مشکلات امکان‌پذیر بوده و برآورده شدن نیازها، فقیر و غنی نشناسد. نیکان به دنبال دنیایی است که کمک به دیگران اصل و بقای هر انسان است و برای تحقق آرمان­ های اصیل انسانیت تلاش می­کند، یاری می­گیرد و یاری می‌رساند.”

موسسه خیریه نیکان ماموت

 

رسالت موسسه خیریه نیکان ماموت

رسالت موسسه خیریه نیکان ماموت با پایبندی به اصول شفافیت، رساندن کمک‌های خیرین به خانواده های نیازمند ایرانی با هدف توانمندسازی آنها می‌باشد.

ارزشهای موسسه

  • شفافیت مالی، صداقت و درستکاری
  • حفظ کرامت انسان ها (خیرین، مددجویان و کارکنان)
  • اطلاع رسانی جامع و منظم به کلیه ذینفعان
  • دفاع از حقوق خانواده ها در حوزه سلامت و تحکیم بنیان خانواده
  • نگاه جامع به نیازهای خانواده های تحت پوشش
  • توانمند سازی مددجویان در راستای خودکفایی آنها
  • پاسخگویی صبورانه و مشاوره دقیق

گواهی نامه ها

نماد اعتماد الکترونیک
شورای اقتصادی و اجتماعی سازمان ملل متحد
شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه
SGS گواهینامه