دارو، درمان و تجهیزات پزشکی

خدمات درمانی از جمله مهم‌ترین نیازهای مردم هستند. امروزه تغییر سبک زندگی، افزایش آلودگی‌های محیطی، حوادث حین کار، افزایش بیماری‌های ویروسی مانند کرونا در سال‌های اخیر، فراگیری بیماری‌های مزمن مانند سرطان و بسیاری دیگر از مشکلات پزشکی، موجب شده است نیاز جامعه به خدمات پزشکی هر روز بیشتر شود. از آنجا که درمان بیماری‌ها به دارو نیاز دارد، افزایش تعداد بیماران موجب بیشترشدن تولید دارو می‌شود و هم‌سو با این موضوع دسترسی به دارو برای همۀ مردم هم ممکن است با چالش مواجه شود. به همین دلیل است که موضوع تأمین دارو و خدمات درمانی و پزشکی بسیار مهم است و در ادامۀ این مطلب آن را بررسی خواهیم کرد.

تأمین دارو و خدمات درمانی و پزشکی

امروزه سبک زندگی مردم در همه جای جهان دستخوش تغییر و تحول بسیاری شده است. کمبود امکانات ورزشی و به تبع آن کم‌‎‌تحرکی، در دسترس نبودن آب سالم، مصرف مواد غذایی ناسالم، آلودگی هوا و مواردی از این قبیل سبب شده که سلامت و تندرستی انسان‌ها با خطر مواجه شود. به همین دلیل نیاز به دارو و درمان و تجهیزات پزشکی هر روز بیش از گذشته افزایش یافته است. اما سوال اینجاست که آیا همه اقشار جامعه دسترسی کافی به خدمات پزشکی دارند؟ یا در صورت دردسترس بودن این امکانات از توان مالی لازم برای استفاده از آنها برخوردارند؟ این سؤالی است که ذهن هر فردی را در زندگی درگیر خود می‌کند.

با توجه به شرایط اقتصادی، تورم و افزایش نرخ بیکاری سفره مردم روزبه‌روز خالی‌تر می‌شود. این موضوع می‌تواند سبب افزایش بیماری‌های جسمی و روحی شود و در عین حال توانایی آنان برای درمان این بیماری‌ها را نیز کاهش می‌دهد. در حقیقت سؤال این است که وقتی فردی توانایی تأمین خوراک خود را ندارد، چطور می‌تواند برای حفظ سلامتش هزینه کند؟ فقر و نیاز فوری به امکانات بهداشتی در کشور ما نیز به شکلی فراگیر وجود دارد. به همین دلیل از سال‌های گذشته تا به امروز سازمان‌ها و مؤسسات خیریۀ زیادی با کمک مردم پایه‌گذاری شده‌اند.

موسسۀ خیریۀ نیکان یکی از این مؤسسات مردم‌نهاد است. این خیریه خدمات شایانی را به اقشار کم‌برخوردار جامعه ارائه می‌دهد. اگر شما هم قصد دارید به افراد نیازمند کمک کنید و یا در زمینۀ دارو، خدمات درمانی و خدمات پزشکی فعالیت می‌کنید، می‌توانید به خانوادۀ بزرگ نیکان بپیوندید. مؤسسۀ خیریۀ نیکان رابطی امین میان دستان پُرمهر شما و افراد نیازمند است. حوزۀ اصلی فعالیت این مؤسسۀ خیریه، حمایت از خانواده‌ها و کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست است. نیارمندان زیادی تحت پوشش این مؤسسه هستند.

تامین دارو و خدمات درمانی و پزشکی

خدمات درمانی مؤسسۀ خیریۀ نیکان

خیران مؤسسۀ خیریۀ نیکان همواره بر این باورند که همۀ انسان‌ها مستحق یک زندگی خوب هستند و هیچ یک بر دیگری برتری ندارد. در حقیقت این رفتار و اعمال نیک ما است که ما را شایسته‌تر از دیگران خواهد کرد. از جمله خدمات مؤسسۀ خیریۀ نیکان می‌توان به حفظ بنیان خانواده بدون پدر، تأمین نیازهای مالی خانواده، تشویق کودکان به ادامۀ تحصیل، ایجاد اشتغال برای جوانان، توانمندسازی زنان برای ادارۀ زندگی و تأمین نیازهای عاطفی و زدودن رنج‌های کودکان اشاره کرد.

همچنین این مؤسسه به خانواده‌های تحت پوشش برای تأمین داروهای مورد نیاز کمک می‌کند. مؤسسۀ خیریۀ نیکان تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیماران را به کمک خیران تهیه می‌کند و در دسترس آنها قرار می‌دهد. همچنین بخش مهمی از کار این مؤسسه نهیۀ دارو برای نیازمندان است.

بنیان گذار این موسسۀ خیریه مردم هستند. همچنین تمام هزینه‌های این مؤسسه را مردم خیر تأمین می‌کنند. با توجه به افزایش روزافزون خانواده‌های تحت پوشش، مدیران مؤسسۀ خیریۀ نیکان تصمیم گرفتند که در فراخوانی عظیم از مردم شایسته و نوع‌دوست ایران طلب یاری کنند. اگر شما هم از استطاعت مالی برخوردار هستید و تمایل دارید به افراد نیازمند کمک کنید، بهترین گزینه موسسۀ خیریۀ نیکان است، زیرا این مؤسسه کمک‌های شما را بدون هیچ کم‌وکاستی به دست نیازمندان واقعی می‌رساند.

خدمات درمانی موسسه خیریه نیکان

کمک به افراد نیازمند

بسیاری از نیازمندان تحت حمایت موسسۀ خیریۀ نیکان در همین موسسه مشغول به کار هستند. یکی از اهداف مهم مسئولان و مدیران این خیریه اشتغال‌زایی است و به همین دلیل بعضی از افراد تحت پوشش، محصولات مد نظر موسسه را تولید می‌کنند و به فروش می‌رسانند.

شما با تهیۀ این محصولات علاوه بر اینکه نیاز خود را بر طرف می‌کنید به افراد نیازمند هم کمک خواهید کرد. زیرا مؤسسه بخشی از سود فروش این محصولات را برای کمک به نیازمندان اختصاص می‌دهد. همچنین می‌توانید در هر شغل و جایگاهی که هستید، در مؤسسۀ خیریۀ نیکان شروع به خدمت کنید.

برای مثال اگر معلم هستید می‌توانید برای کودکان تحت حمایت موسسه نیکان کلاس برگزار کنید. یا اگر پزشک هستید در زمینه دارو، درمان و تجهیزات پزشکی به بیماران نیازمند خدمات ارائه کنید.

کمک به افراد نیازمند