رفاهی اداری

با آنکه حمایت از اقشار کم‌برخوردار اصلی‌ترین کار مؤسسات خیریه است، اما آنها فقط به افراد نیازمند کمک نمی‌کنند، بلکه تامین نیازهای رفاهی اداری بیمارستان‌ها، مؤسسات نگهداری کودکان و سالمندان، کمپ‌های ترک اعتیاد، ارگان‌ها و مدرسه‌ها، مراکز حمایت تحصیلی و آموزشی و… نیز از جمله خدماتی است که برعهده گرفته‌اند. بخش رفاهی اداری مؤسسۀ خیریۀ نیکان، یکی از قسمت‌های این مؤسسه است که چنین وظایفی را دنبال می‌کند.

با توجه به مشکلات و کمبودهای مراکز درمانی، آموزشی و خدماتی، مؤسسۀ نیکان با کمک خیران و با اهدای تجهیزات و اقلام رفاهی اداری، سعی کرده است این کمبودها را کاهش دهد. به‌عنوان مثال یکی از هدایای رفاهی اداری ارزشمند این مؤسسه، ساخت آسانسور برای بیمارستان شریعتی است.

رفاهی اداری

در کشور ما مدارس و مراکز دولتی و آموزشی به کالاهای اداری زیادی همچون پرینتر، دستگاه فتوکپی، فکس و تلفن نیاز دارند، یکی از وظایف مؤسسۀ خیریۀ نیکان تهیه نیازهای این مراکز آموزشی است.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

دستگاه فتوکپی خریده شده برای نیازمندان

خدمات رفاهی اداری موسسه نیکان

معمولاً مراکز دولتی، به خصوص بیمارستان‌های دولتی، نسبت به سایر بخش‌ها آسیب‌پذیرتر هستند و کمبود نیرو، دارو و اقلام مصرفی بخش قبل توجهی از مشکلات آنهاست. در بیمارستان‌ها، کمبود انواع دارو، سرنگ، سرم و انواع وسایل مورد نیاز برای پانسمان و شست‌وشو، گان، تجهیزات آزمایشگاهی مشکل ایجاد می‌‌کند. همچنین بخش اداری بیمارستان‌ها نیز ممکن است به کالاها و دستگاه‌های اداری نیاز پیدا کنند. مؤسسۀ خیریۀ نیکان همواره تلاش کرده است، کمبودهای این مراکز را به وسیلۀ کمک خیران تا حدودی شناسایی کند و آنها را با هدایای اداری رفاهی برطرف کند. یکی از اهداف این مؤسسه، ادامه‌دادن این همیاری‌ها تا برطرف‌شدن کامل مشکلات مراکزی از این دست است.

خدمات رفاهی اداری موسسه نیکان

شرایط آسایشگاه‌های معلولان و کمپ‌های ترک اعتیاد نیز مشابه بیمارستان‌هاست و نیاز به کمک‌های مؤسسه دارند. در آسایشگاه‌ها کمبود ویلچر، واکر، وسایل خدماتی و درمانی، کمبود نیروی انسانی، و وسایل رفاهی وجود دارد، که باید در کم‌ترین زمان برطرف شود.

ویلچرهای خریده شده برای نیازمندان

وجود مؤسسات خیریه، علاوه بر از بین بردن کمبودهای برخی سازمان‌ها و نهادها، نوع‌دوستی و مهربانی را در جامعه رواج می‌دهند. تمام عزیزانی که می‌خواهند در این کارهای خیر و نیکو سهیم باشند، می‌توانند با کمک به مؤسسۀ خیریۀ نیکان، این مؤسسه را در یاری‌رساندن به محرومان و نیازمندان یاری کنند.

امکانات بیمارستانی خریداری شده توسط خیرین

از دیگر مراکز مهمی که مؤسسۀ خیریۀ نیکان یاری‌رساندن به آنها را در برنامه‌های خود قرار داده است، مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست است. کودکان، با روح لطیف و حساس خود، در بسیاری از این مراکز با کمبودهای اساسی همچون پوشاک، دارو، وسایل رفاهی و غیره روبه‌رو هستند. این مؤسسه با اهدای اسباب‌بازی، پوشاک، لوازم‌التحریر و دیگر کالاهای آموزشی، آنها را یاری می‌کند تا زندگی سالم‌تر و بهتری را تجربه کنند.

بخش رفاهی اداری خیریه نیکان

جمع بندی

مؤسسۀ خیریۀ نیکان از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است، یکی از این بخش‌ها، بخش رفاهی اداری است که در آن پس از نیازسنجی و شناسایی، به نهادهای رسمی نیازمند مانند بیمارستان‌ها، مراکز آموزشی دولتی کمک می‌شود و با کمک خیران و اختصاص هدایایی به این مراکز، تلاش می‌شود این نیازها برطرف شود.

بیمارستان‌های دولتی و مدارس، مراکز ترک اعتیاد، مراکز نگهداری از سالمندان و مراکز نگهداری از کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست از جملۀ این مراکز است که همگی در مورد کالاهای مصرفی و اقلام رفاهی کمبود دارند.

از مهم‌ترین کالاهایی که خیریۀ نیکان آنها را به مراکز نیازمند می‌رساند می‌توان از ویلچرها، واکرها، اقلام دارویی و درمانی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی یاد کرد. لوازم‌التحریر، تلفن، فکس و پرینتر از دیگر اقلام مورد نیاز و از کمبودهای مراکز آموزشی هستند. امیدواریم خیران عزیز با کمک‌رسانی، مؤسسۀ خیریۀ نیکان را در ادامۀ این راه روشن و نیک یاری دهند.