خدمات

معرفی خدمات نیکان

نیکوکاری و انجام کار‌های خیر، مفهوم جدیدی نیست، خیرخواهی خصوصیتی است که از ازل در وجود انسان نهادینه شده تا بتواند به هم‌نوعان خود یاری رساند. اگر چه در این دنیا، اتفاقات خوب اصلاً کم نیست، ولی حوادث سخت و ناگوار ممکن است هر روز اتفاق افتند. به همین دلیل افراد به طور شخصی یا در قالب تشکیل مجموعه‌ای، تلاش می‌کنند برای رفع مشکلات دیگران گام‌های موثری بردارند. این فعالیت‌ها می‌توانند به صورت مالی و یا روانی به افراد نیازمند ارائه شوند.

مؤسسه‌های خیریه، معمولاً کسب‌وکار‌هایی مردم‌نهاد و غیرانتفاعی هستند که رسیدگی به مشکلات مردم را به‌عنوان هدف و کار اصلی خود انتخاب کرده‌اند. همان‌طور که می‌دانید، بیشتر مشکلات نیازمندان، معیشتی است و به تأمین نیازهای روزمره مربوط می‌شود. هدف از تأسیس مؤسسه‌های خیریه، تأمین هزینۀ نیازهای نیازمندان از جمله پوشاک و مواد غذایی است. درمان و مسکن نیز از دیگر مواردی است که بسیاری از افراد ممکن است در پرداخت هزینه‌های آن‌ با مشکل مواجه شوند. هزینه‌های ناشی از آموزش نیز می‌تواند در روند تحصیلی افراد اختلال ایجاد کند. در این‌گونه موارد، مؤسسه‌های خیریه بسیار می‌توانند مفید باشند.

مؤسسه خیریه نیکان از جمله مؤسساتی است که با هدف رسیدگی به اوضاع معیشتی افراد بی‌بضاعت تأسیس شده است. تأمین نیازهای روزمرۀ زندگی، تهیه و تأمین انواع دارو و تجهیزات پزشکی، درمان بیماری‌های نیازمندان، تهیۀ وسایل مورد نیاز برای آموزش و تحصیل، ساخت‌وساز مسکن برای افراد، رسیدگی به اوضاع محیط زیستی مناطق محروم، اقدامات رفاهی و اداری مربوط به افراد، اشتغال زایی و اقدامات لازم برای حفاظت از محیط زیست از جمله خدماتی هستند که این مؤسسۀ خیریه ارائه می‌دهد.

از آنجا که افزایش تورم، پرداخت هزینه‌های لازم برای تأمین وسایل و مواد غذایی را برای افراد سخت کرده است، اقدامات موسسه خیریه نیکان  می‌تواند در رفع نگرانی‌های این افراد مفید باشد.

خانوار‌هایی که به علت شرایط نامناسب مالی، پرداخت مخارج تحصیل و آموزش فرزندان برایشان دشوار است، می‌توانند با مراجعه به خیریۀ نیکان این هزینه‌ها را فراهم کنند تا فرزندانشان با اطمینان خاطر به تحصیل خود ادامه دهند. (طرح حمایتی تحصیلی و آموزشی)

همان‌طور که می‌دانید بیکاری از جمله مشکلاتی است که همواره افراد را دچار چالش‌ها و مشکلات فراوان می‌کند. مؤسسه خیریه نیکان سهم بسزایی در رشد اشتغال‌زایی برای افراد نیازمند داشته است.

در سال‌های اخیر روند تغییرات و تکنولوژی‌های جدیدی که در زمینۀ تولید و تهیۀ تجهیزات پزشکی و دارویی رخ داده است، باعث شده تا درمان بیماری‌ها هزینه‌های بیشتری را بطلبد. نیکان شرایطی را فراهم آورده است تا محرومان بتوانند از امکانات ویژۀ پزشکی نیز بهره‌مند شوند.

همان‌طور که می‌دانید مناطق مختلف ایران مستعد بروز حوادث ناگوار طبیعی نظیر سیل و زلزله است. نکتۀ مهم هنگام وقوع چنین مسائلی آن است که امکانات مناسب برای رویارویی با آن‌ها و کمک‌رسانی به افراد آسیب دیده و مجروح باید پیش از هر چیز در اولویت انجام قرار گیرد. مؤسسه خیریه نیکان توانسته است، نقش بسیار مهمی ‌در کاهش خسارات مالی این دسته از بحران‌ها داشته باشد.

از جمله نیازهای اصلی و اساسی برای تحکیم بنیان خانواده داشتن مسکن است. آرامش و آسایش هر فرد با داشتن مکان مناسبی برای زندگی و در فضای خانوادگی تأمین می‌شود. به همین دلیل مؤسسه خیریه نیکان اقدامات ویژه‌ای را تدارک دیده است تا مسکن مناسبی را برای افراد مناطق محروم فراهم کند.

تأمین تجهیزات مورد نیاز درمانگاه و بیمارستان‌ها، مؤسسات نگهداری از افراد سالمند و کودکان، کمپ‌های ترک اعتیاد، مدارس محروم و انواع حمایت‌های تحصیلی و آموزشی از جمله مواردی است که در بخش رفاهی- اداری مؤسسۀ خیریه نیکان به افراد ارائه می‌شود.

مؤسسۀ حیریۀ نیکان با اشاره به وظایفی که هر کدام از ما در برابر محیط زیست زندگی خود داریم، اقدامات زیست محیطی ویژه‌ای را نیز در این زمینه نیز انجام می‌دهد.

این مؤسسه همچنین تمام تلاش خود را برای تأمین رفاه نسبی افراد محروم در کشور به کار می‌گیرد. از شما دعوت می‌شود تا برای افزایش و گسترش نیکوکاری و دستیابی رفاه اجتماعی نسبی افراد نیازمند در فعالیت‌های خیریۀ نیکان سهیم شوید تا بتوانید در بهبود زندگی نیازمندان تاثیرگذار باشید.