تقدیر رئیس مجلس از خیریه نیکان

مؤسسه خیریه نیکان پیش‌قدم در امدادرسانی به هم‌وطنان آسیب‌دیده از بحران، هر بار آمادگی خود را برای دریافت کمک‌های نقدی و غیرنقدی خیران اعلام کرده است تا این کمک‌ها را در اختیار نیازمندان واقعی قرار دهد.

۱۷ اسفند ۱۴۰۰ دکتر محمد باقر قالیباف، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی، در مراسمی با حضور قاسم یکله، معاون ارتباطات و پیگیری حوزۀ ریاست مجلس شورای اسلامی، از مدیر عامل مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت به پاس سال‌ها حمایت‌ بی‌دریغ این مؤسسۀ خیریۀ در عرصۀ مدیریت بحران تقدیر کرد. این رویداد، روزی خاطره‌انگیز برای اهالی نیکان رقم زد، به‌ویژه آنکه تقدیر رئیس مجلس از خیریه نیکان به پاس فعالیت‌های گسترده و کاملاً مردم‌نهاد مدیریت مجموعه و نیز حضور همیشگی مؤسسه در عرصۀ امدادرسانی به هنگام بحران و بلایای طبیعی بود.

تقدیر رئیس مجلس از خیریه نیکان

رسالت موسسه خیریه نیکان

رسالت مؤسسه خیریه نیکان با پایبندی به اصل شفافیت، رساندن کمک‌های خیرین به خانواده‌های نیازمند ایرانی با هدف توانمندسازی آنهاست. برای ما در نیکان هیچ‌چیز خوشحال کننده‌تر از دیدن سلامتی و نشاط هم‌وطنانمان نیست.  چرا که ما دنیایی می­‌خواهیم که در آن تمام خانواده‌ها در شادی و سلامتی زندگی کنند. بیمـاری‌ها کمتر از همیشه و دسترسی به درمان آسان باشد. رفع مشکلات خانواده‌ها امکان‌پذیر و برآورده‌شدن نیازها، فقیر و غنی نشناسد. ما برای تحقـق آرمان‌هایمان تلاش  می‌کنیم، یاری می‌گیریم و یاری می‌­رسانیم.

خیریه نیکان ماموت حامی خانواده‌ها، با شماره ثبت 26394‌، سازمانی مردم‌نهاد، غیردولتی و غیرانتفاعی است که فعالیت خیرخواهانۀ رسمی‌اش را از آبان‌ماه 1389 آغاز کرده است. ایدۀ پیدایش این مؤسسه با مشاهده و فهم مشکلات خانواده‌های نیازمند به وجود آمد.

قرارگرفتن در مسیر امور خیریه، قدم‌گذاشتن در مسیری ناشناخته است. راهی طولانی و پرفرازو‌نشیب که هدف از آن خدمت به خلق خداست. مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت با قرارگرفتن در این مسیر و حمایت حامیان نیکوکارش توانست اقدامات گسترده‌ای برای رسیدن به اهداف راهبردی‌ خود انجام دهد و بدون درنظرگرفتن جنسیت، ملیت، مذهب و سن، به مددجویانش و دیگر نیازمندان خدماتی مثمر ثمر ارائه دهد.

خیریۀ نیکان ماموت از بدو تأسیس تاکنون بر اساس استاندارهای ملی و بین‌المللی در ارائۀ خدمات پیش‌قدم بوده و برای انجام مأموریت سازمانی و انسانی خود توانسته است ارتباط و همکاری بی‌نقص و کاملی با ارگان‌های دولتی و غیردولتی داشته باشد و چند بار از سوی آن ارگان‌های دولتی تقدیر شود. تقدیر رئیس مجلس از خیریه نیکان ماموت، توفیقی برای این موسسه است.

کمک رسانی به نیازمندان

از آنجا که در ایران، افراد و خانواده‌های بی‌شماری نیازمند حمایت و کمک هستند، مؤسسه نیکان حمایت‌های مادی و معنوی‌اش را محدود به گروه خاصی نکرده و همۀ نیازمندان واجد شرایط را با مهر همراهی می‌کند. هدف اصلی این مؤسسۀ خیریه بهبود کیفیت زندگی و استقلال مالی خانواده‌های نیازمند است و می‌کوشد نیازهای خانواده‌ها را رفع کند و به چالش‌هایی که دامن‌گیر آن‌هاست، بپردازد.

کمک به آسیب‌دیدگان بلایای طبیعی همچون سیل و زلزله یا بیماری‌های نوپدید از اتفاقاتی است که یاری مردم و خیران را می‌طلبد و خیریه‌ها در رساندن کمک‌های مردمی به اقشار آسیب‌دیده مطمئن‌ترین ارگان‌ها هستند. خیریه نیکان در طول سال‌ها فعالیتش، بارها و بارها در بحبوحۀ بحران به کمک آسیب‌دیدگان شتافته و با همیاری در مدیریت بحران، اقداماتی به شرح زیر انجام داده است:

  • جمع‌آوری کمک‌های مردمی در اولین لحظات وقوع بحران
  • تهیۀ اقلام مصرفی و مایحتاج ضروری و ارسال به مناطق آسیب‌دیده
  • اسکان موقت آسیب‌دیدگان در کمپ‌های کانکسی
  • کمک به ساخت‌و‌ساز منازل تخریب‌شده
  • ساخت سرویس‌های بهداشتی و حمام
  • تعمیر و بازسازی مدارس
  • و…

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما