مسئولیت اجتماعی شرکت دومینو

در گزارشی که پیش روی شماست به مسئولیت اجتماعی شرکت دومینو می‌پردازیم. تولیدکنندگان محصولات معروف به ‌ویژه شرکت‌هایی که تنقلات و خوراکی‌های مورد علاقۀ مردم را به بازار می‌رسانند، نقش مؤثری در بازار مواد غذایی کشور دارند و شیوۀ تجارت و رفتارهای اجتماعی آنها برای مردم بسیار مهم است. چنین شرکت‌هایی آن‌قدر در زندگی مردم دخیل هستند که به بخشی جدایی‌ناپذیر از امور روزمرۀ آنان تبدیل می‌شوند.

چنین نقش قدرتمندی، چنین شرکت‌هایی را از یک تولیدکنندۀ صرف به عنصری مؤثر در جامعه تبدیل می‌کند. عنصری جامعه و عموم مصرف‌کنندگان از آن توقع دارند به جز تولید محصولات باکیفیت، خدمات عمومی‌تری نیز به جامعه ارائه کنند؛ موضوعی که آن را به نام مسئولیت اجتماعی می‌شناسیم.

حمایت های فوری خود را از طریق پنل آنلاین خیریه برای کمک به نیازمندان ارسال نمایید.

این فقط خواستۀ مردم از شرکت‌ها نیست که آنها را موظف به انجام مسئولیت اجتماعی می‌کند، بلکه خود این برندها درباره محیط و افراد اطراف خود احساس مسئولیت می‌کنند و داوطلبانه خدماتی را برای بهبود اوضاع افراد نیازمند و یا حفاظت از محیط زیست ارائه می‌کنند.

همکاری با خیریه‌ها و سهیم‌شدن در کمک به نیازمندان و امداد در شرایط بحرانی، مسئولیت اجتماعی شرکت دومینو است که آن را در همکاری با مؤسسۀ خیریۀ نیکان در سال 1400 انجام داد.

مسئولیت اجتماعی شرکت دومینو
کمک به نیازمندان به عنوا ن یک مسئولیت اجتماعی

در ادامه خواهید خواند:

دربارۀ شرکت دومینو

شرکت دومینو در سال ۱۳۹۰ تأسیس شده است، این شرکت با تولید مجموعه‌ای از بهترین محصولات و با استفاده از مواد اولیه ممتاز در میان شرکت‌های برتر تولیدکننده لبنیات کشور قرار گرفت. دومینو تلاش می‌کند از جمله شرکت‌های ایرانی تولیدی ایرانی باشد که جایگاه شایسته‌ای در بازار لبنیات و بستنی خاورمیانه و شمال آفریقا دارد.

این شرکت با بهره‌گیری از پیشرفته ترین فناوری‌ها و تجهیزات تولیدی تلاش می‌کند بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را تولید و به بازار عرضه کند. به همین دلیل ماشین‌آلات و تجهیزات تولیدی این شرکت از کشورهای صاحب‌نام این صنعت مانند آلمان، سوئد، دانمارک وارد کشور شده است.

دربارۀ شرکت دومینو

دومینو با در نظر گرفتن شعار «طعمی نو» در بیش از یک دهۀ گذشته تلاش کرده است استاندارد جدیدی از طعم و مزه و تنوع محصولات را در صنعت لبنیات و بستنی کشور ارائه کند. استفاده از بهترین و ممتازترین مواد اولیه و تلفیق آن با قابلیت و خلاقیت کارشناسان این شرکت و توجه ویژه به ذائقۀ مصرف‌کنندگان، سبد گسترده و کاملی از 250 محصول مختلف شامل بستنی، لبنیات و شیر فراهم آورده است که رضایت هر مصرف‌کننده‌ای را جلب می‌کند.

از افتخارات دومینو ساخت و بهره‌برداری از دو دستگاه تولید بستنی بر اساس تحقیقات و ایده‌پردازی تیم تحقیق و توسعه و فنی شرکت و تولید بزر‌گ‌ترین تولیدگنندگان و صاحبان تکنولوژی صنعت لبنیات و بستنی دنیا است که انحصار استفاده از این تکنولوژی تا سال‌های برای شرکت دومینو محفوظ باقی خواهد ماند.

به جز تولید محصولات لبنی، دومینو با سرمایه‌گذاری گستره یکی مدرن‌ترین آزمایشگاه‌های شیر، بزرگ‌ترین واحد تحقیق و توسعه صنعت لبنیات و بستنی در ایران، کارگاه تولید فالوده، خط تولید نان بستنی و واحد تولید شکلات را نیز درون مجموعه دومینو ایجاد کرده است و در کنار این‌ها از مجهزترین و بزرگ‌ترین مجموعه سردخانه‌های تخصصی بستنی بهره می‌گیرد.

چنانچه می خواهید جز داوطلبان خیریه نیکان باشید، می توانید از طریق تکمیل فرم داوطلبی، یکی از نیکان باشید.

خیریۀ نیکان ماموت و مسئولیت‌ اجتماعی  شرکت دومینو

دومینو با استفاده از دانش روز دنیا، تولید محصولات باکیفیت و تلاش اعضای شرکت، حامی خانواده‌های ایرانی است. با نگاهی به سابقۀ ارائۀ خدمات و محصولات این شرکت متوجه می‌شویم دومینو، برای انجام مسئولیت اجتماعی خود، تأمین سلامت خانواده‌ها، کمک به بیماران و رنگین‌کردن سفرۀ نیازمندان را در برنامه‌های خود قرار داده است.

مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ دومینو طیف گسترده‌ای از حمایت‌ها و فعالیت‌های خیریه را در برمی‌گیرد. این شرکت در سال 1400 همچون بسیاری شرکت‌های دیگر با خیریۀ نیکان ماموت همکاری کرد تا به نیازمندان بسیاری در زمینه‌های متفاوت کمک شود. موضوعی که بارها در شبکه‌های اجتماعی این مؤسسۀ خیریه از جمله اینستاگرام ما دربارۀ آن مطالبی نوشته شده است.

تهیۀ سبد غذایی برای بیماران

بیماران به‌ویژه بیماران اعصاب‌وروان به دلیل شرایط خاصی که دارند، از خانواده‌های خود دور می‌مانند. مرکز درمان و توان‌بخشی بیماران مزمن اعصاب‌وروان امید فردا مکانی است که گردانندگانش تلاش می‌کنند این بیماران در شرایطی همانند خانۀ خودشان نگهداری ‌شوند. مسئولان مؤسسه تلاش می‌کنند با کمک پزشکان این بیماران را دوباره به زندگی عادی بازگردانند. با این حال برای آنکه این مجموعه بتواند، هر چه بهتر بتواند از بیماران مراقبت کند، مردم و شرکت‌های بسیاری به آن کمک می‌کنند.

تهیۀ سبد غذایی برای بیماران
سبد غذایی بیماران نیازمند

به همین دلیل مدیران، برای اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت دومینو در سال گذشته در همکاری با مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت، اهدای 100 بسته پنیر  400گرمی، 102 بطری دوغ 5/1لیتری و 52 دبه ماست 5/1کیلویی را به عهده گرفت. اقلامی که به درخواست مجموعۀ امید فردا از خیریۀ نیکان ماموت و برای استفادۀ بیماران اعصاب و روان از سوی شرکت دومینو به این مرکز نگهداری بیماران اهدا شد.  

همدلی در دوران کرونا

با از راه رسیدن پیک چهارم کرونا که «دلتا» نام داشت، بسیاری از هم‌وطنان در بیمارستان‌های کشور به‌خصوص در تهران و شهرهای اطراف آن بستری شدند و افزایش بیماران باعث شد تا کادر درمان در شیفت‌های متعدد و پی‌درپی کار کنند.

اهمیت مسئولیت اجتماعی شرکت دومینو را بر آن داشت این بار با اهدای معروف‌ترین محصول برند خود یعنی بستنی دومینو به بیمارستان‌های مسیح دانشوری، امام حسین(ع)، لولاگر، شهدای تجریش، نیکان اقدسیه، مدرس، امام خمینی(ره)، فیروزگر، حضرت رسول(ص) و نیکان غرب یک بار دیگر کنار مردم هم‌وطنش ایستاد و نشان داد که کادر درمان تنها نیستند و یک حامی قوی مانند شرکت دومینو در کنار آنهاست.

موسسه خیریه همچنی امکانات رفاهی اداری به شرکت های نیازمند، مدارس شهرستان ها وغیره کمک رسانی می کند.

همدلی در دوران کرونا
ماشین حمل و نقل محصولات دومینو

خرید اکسیژن‌ساز در دوران کرونا

بیمارستان سرایان بیرجند استان خراسان جنوبی که در دوران کرونا با بیماران زیادی مواجه بود به دلیل نداشتن اکسیژن‌ساز مرکزی در تأمین اکسیژن مشکل داشت.

در همان دوران استان البرز نیز بیمارستان شهدای 17 شهریور ساوه به دلیل کمبود امکانات نمی‌توانست به بیماران خود که بسیاری از آنان نیازمند هستند، خدمت‎رسانی کند. بخش اورولوژی و آندوسکوپی این بیمارستان با داشتن 32 تخت فعال به دستگاه دئودنوسکوپ (Duodenoscopy) نیاز داشت و باید خیری برای تهیۀ آن داوطلب می‌‎شد.

مسئولیت اجتماعی شرکت دومینو برای مدیران آن بسیار مهم است، به همین دلیل این شرکت تولید بستنی و لبنیات با اهدای مبلغ 200 میلیون ریال به مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت بابت بنرهای تسلیت یادبود مرحوم مهندس بهروز فردوس، به این مؤسسه کمک کرد هزینۀ خرید یک دستگاه اکسیژن‌ساز صنعت برای بیمارستان سرایان و یک دستگاه دئودنوسکوپ برای بیمارستان شهدای 17 شهریور ساوه را تأمین کند.

با آنچه برشمردیم، شرکت دومینو نشان داد در کارهای خیر پیش‌قدم و به انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود پایبند است. اقدامی که فقط کمک به نیازمندان و بیماران نیست بلکه چنین برند بزرگی را نزد مشتریان خود خوش‌نام‌تر از پیش خواهد کرد.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما