کمک به دانش‌آموزان نیازمند

همۀ کودکان دوست دارند سال تحصیلی جدید را با وسایل نو آغاز کنند، با این حال هستند کسانی که مهر هر سال دل‌نگران خرید کیف و مداد و دفتر هستند و توان تهیۀ نیازهای خود برای سال تحصیلی را ندارند. به همین دلیل است که کمک به دانش‌آموزان نیازمند در شهریور هر سال اهمیت بسیاری دارد.

بوی کیف نو، جعبه‌های مدادرنگی و ذوق انتخاب دفتر و مدادهای رنگارنگ برای همۀ بچه‌ها و آنها که روزی به مدرسه رفته‌اند خاطره‎‌انگیز است. هر سال با آغاز سال تحصیلی، کودکان و نوجوانان بسیاری با شوق راهی بازار می‌‎شوند تا لوازم مورد نیاز برای حضور در کلاس‌ درس را بخرند.

بی‌تردید هیچ‌چیز در جهان با شادی کودکان برابری نمی‌کند. دیدن لبخندشان زندگی‌بخش و اندوهشان تحمل‌ناپذیر است و تصور اینکه برای داشتن لوازم تحصیل نگران و افسرده باشند یا نتوانند در کلاس‌های درس حاضر شوند دل هر انسان مهربانی را به درد می‌‎آورد. چنین احساسی موجب می‌شود که افراد بسیاری به یاری دانش‌آموزان برخیزند و دست به کار تهیۀ لوازم‌التحریر شوند. در این میان خیریه‌ها نقش پررنگی دارند.

مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت از جمله خیریه‌هایی است که کمک به خانواده‌های نیازمند را به عنوان هدف خود انتخاب کرده است. از آنجا که تحصیل کودکان یکی از مسائل مهم خانواده‌هاست این خیریه امسال هم مثل سال گذشته کمپین لوازم‌التحریر خود را برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند برگزار می‌کند. کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!» شهریور امسال چشم‌انتظار آنانی است که عشق بی‌دریغ خود را به کودکان این سرزمین هدیه می‌دهند.

کمک به دانش‌آموزان نیازمند
خرید لوازم التحریر برای دانش آموزان نیازمند

کمپین چیست؟

با اینکه همۀ کاربران شبکه‌های اجتماعی دست کم یک بار واژۀ کمپین را شنیده‌اند اما ممکن است این عبارت برای بعضی افراد کمی ناآشنا به نظر برسد. به همین دلیل پیش از ورود به بخش اصلی مطلب بهتر دربارۀ آن کمی توضیح دهیم.

کمپین (campaign) که در فارسی به آن کارزار می‌گویند، از نیاز و تلاش برای رسیدن به یک هدف آغاز می‌شود. در حقیقت کمپین عملیاتی با اهداف مشخص است که همۀ تلاش‌ها در آن برای رسیدن به همان هدف است. هدفی که گروهی از افراد در مدت زمان مشخصی برای رسیدن آن تلاش می‌کنند و ممکن است اجتماعی، تبلیغاتی یا سیاسی باشد.

برای کمک به تهیۀ لوازم‌التحریر برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند هم می‌توان کمپین تشکیل داد. کاری که نیکان ماموت با تشکیل «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!» انجام داده است. این رویداد یک کمپین‌ اجتماعی محسوب می‌شود زیرا این نوع کمپین‌ها بیشتر به تأمین نیازهای اصلی جامعه می‌پردازند.

به کمک چنین کمپین‌هایی می‌توان به رفع نیازهای افراد کمک و بروز بحران و مشکلات ناشی از نبود حمایت و فقر پیگیری کرد.

از آنجا که تحصیل و آموزش یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی اجتماعی افراد است، کمپین‌‌هایی که برای تهیۀ لوازم‌التحریر، ساخت مدرسه و فراهم‌کردن شرایط تحصیل وکمک به دانش‌آموز نیازمند ایجاد می‌شود بسیار مهم و ارزشمند هستند.

لوازم‌التحریر برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند

لوازم‌التحریر چه نقشی در تحصیل دارند؟ این سؤال ممکن است بدیهی به نظر برسد اما در همۀ فرایندهای آموزش، در کلاس ریاضی یا هنر به ابزار نوشتن و ترسیم نیاز است. بدون این ابزار درس خواندن عملاً ناممکن می‌شود. لوازم‌‎التحریر گرچه بسیار ساده به نظر می‌رسند اما از اجزای اصلی تحصیل هستند و همین نکته است که اهمیت آنها را نشان می‌دهد.

بدون قلم و دفتری برای نوشتن، بدون ابزار نقاشی یا حتی بدون یک مدادپاک‌کن ساده درس خواندن دشوار خواهد شد و دانش‌آموزان بخش مهمی از آموزش و تحصیل را از دست می‌دهند و حتی ممکن است مجبور به ترک تحصیل شوند.

به همین دلیل، همیاری با کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!» می‌تواند بسیاری از کودکان را به داشتن یک سال تحصیلی پربار امیدوار کند.

شرکت در کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!»

دربارۀ اهمیت توجه به تأمین لوازم‌التحریر و کمک به دانش‌آموزان نیازمند صحبت کردیم اما چگونه می‌توان در کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!» شرکت و با مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت همکاری کرد؟

چطور می‌توانیم کودکان بیشتری را راهی مدرسه کنیم؟ چطور می‌توانیم آنها را برای درس خواندن تشویق کنیم؟ و اصولاً تحصیل کودکان چه ارتباطی با ما می تواند داشته باشد؟

شرکت در کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!»
کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!

اگر سری به فروشگاه‌های لوازم‌التحریر بزنید و قیمت یک مجموعۀ سادۀ لوازم‌التحریر را بپرسید، متوجه خواهید شد که تهیۀ آنها برای کودکی که خانواه‌اش توان مالی چندانی ندارند، بسیار دشوار است.

کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!» قرار است شهریور امسال به 2248 کودک نیازمند، لوازم‌‎التحریر برساند. برای تهیۀ لوازم‌التحریر این تعداد دانش‌آموز 562 میلیون تومان بودجه نیاز است که باید با کمک شما خیران جمع‌آوری شود.

شما حتی می‌توانید با اهدای 250هزار تومان به طور کامل حامی تحصیلی یک دانش‌آموز باشید و کمک کنید تا برای او کوله‌پشتی و لوازم‌التحریر تهیه شود.

در بسته‌های لوازم‌التحریر نیکان چه چیزهایی هست؟

امسال در کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!» به دانش‌آموزانی از استان‌های سیستان‌وبلوچستان، خوزستان، تهران، البرز، قم، لرستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه، مازندران، گیلان، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، مرکزی، فارس، کرمان و هرمزگان لوازم‌التحریر اهدا خواهد شد.

محتویات بسته‌های لوازم‌التحریری که مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت با کمک همراهان کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!» تهیه می‌کند، به شکلی انتخاب می‌شود که بتواند نیازهای مختلف دانش‌آموزان برای تحصیل را فراهم کند و ابزار آموزشی لازم را هم در اختیار آنان قرار دهد.

در بسته‌های لوازم‌التحریر نیکان چه چیزهایی هست؟
بسته‌های لوازم‌التحریر نیکان

در بسته‌های امسال کمپین لوازم‌التحریر نیکان، قرار است کیف مدرسه، جامدادی، دفترهای 50، 60، 80 و 100برگ، دفتر نقاشی، دفتر زبان، مداد سیاه، مداد قرمز، مداد رنگی، مدادتراش، مداد پاک‌کن، خودکار آبی، قرمز و مشکی، پرگار، بستۀ گونیا و نقاله، نوک و مداد نوکی و خط‌کش گذاشته شود.

این بسته‌ها البته برای دانش‌آموزان مقاطع تحصیلی مختلف کمی متفاوت است تا کمک به دانش‌آموزان نیازمند به‌درستی و متناسب با نیاز آنها در دوره‌های مختلف تحصیلی انجام شود.

•••

اگر شما نیز به دنبال کمک به دانش آموزان نیازمند هستید می‌توانید با موسسۀ خیریۀ نیکان ماموت همراه شوید و از طریق صفحۀ کمپین «مهر، مهربانی می‌‎خواهد!» در خرید لوازم‌التحریر مورد نیاز دانش‌آموزان همکاری کنید.

شما از طریق این لینک می‌توانید مبلغ مورد نظر خود را به شماره حساب مؤسسه واریز کنید تا همکاران ما بتوانند اقلام مورد نیاز را خریداری و تهیه کنند. به یاد داشته باشید که هیچ عملی به اندازۀ مهربانی زیبا نیست، اهمیتی ندارد که مبلغ کمک شما چقدر است، همین که برای کمک به دانش‌آموزان نیازمند پیش‌قدم شده‌اید بی‌نهایت ارزش دارد.

برای اطلاع از فعالیت‌های نیکان ماموت در آستانۀ سال تحصیلی جدید، صفحۀ اینستاگرام این مؤسسه را دنبال کنید.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما

نظر کاربران
 1. بهاره منوچهری

  من امسال کلاس هشتم هستم و نیازمند بسته لوازم تحریر هستم . من لوازمی برای رفتن به مدرسه ندارم و بودجه ای هم برای تامین ان ندارم

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • رضا رسالتي

   لطفا در ساعات اداری با شماره دفتر تماس حاصل نمایید

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 2. سارا عزیزی

  دختر ۱۹ ساله دو سال پشت کنکوریم و نیازمند کتاب های کمک درسی و کنکوری هستم ووو..

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • رضا رسالتي

   با سلام و احترام
   لطفا در ساعات اداری با شماره تماس ۲۲۱۷۶۰۰۱ واحد مددکاری تماس حاصل نمایید

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟