مسئولیت اجتماعی شرکت طبیعت سبز میهن

 

همۀ شرکت‌ها با هر تخصصی که داشته باشند می‌توانند به مسئولیت اجتماعی خود عمل کنند، فرقی نمی‌‎کند مواد غذایی تولید کنند یا مقوا و کاغذ بسازند، مهم آن است که برای انجام کار خیر اهمیت قائل شوند. اجرای مسئولیت اجتماعی شرکت طبیعت سبز میهن نیز با همین رویکرد دنبال می‌شود.

شرکت‌ها در برابر جامعه، انسان‌ها و محیطی که در آن فعالیت می‌کنند مجموعه مسئولیت‌هایی دارند که از آنها با عنوان مسئولیت اجتماعی یاد می‌شود. در گذشته سازمان‌ها با نگاه سنتی به مدیریت کسب‌وکار، خود را فقط در قبال سهام‌دارانشان مسئول می‌دانستند. ولی در شرایط امروزی برندها با انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود است که در دل جامعه به محبوبیت خواهند رسید و افزایش محبوبیت با افزایش سود رابطه‌ای مستقیم دارد. زیرا این مهم مجموعه وظایف و تعهداتی هستند که شرکت باید برای حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت دارد، انجام دهد.

در ادامه می‌خوانید:

 

مسئولیت اجتماعی شرکت طبیعت سبز میهن

 

دربارۀ طبیعت سبز

شرکت طبیعت سبز پارس کهن با هدف تأمین و توزیع کالاهای اساسی مصرفی خانوار در سراسر کشور از سال 1391 به پشتوانۀ چند دهه حضور موفق مجموعۀ بستنی و لبنیات میهن، فعالیت خود را آغاز کرد.

شرکت طبیعت سبز پارس کهن در حال حاضر دارای کارخانه‌های تولید روغن مایع و جامد خوراکی، کارخانۀ بسته‌بندی چای در زمینی به وسعت 9 هکتار بنا شده است. کارخانه روغن طبیعت با بهره‌گیری از به‌روزترین تکنولوژی‌های دنیا راه‌اندازی شده است. ظرفیت فعلی کارخانۀ روغن در حدود تولید ماهانه 10 هزار تن است که به‌زودی به دو برابر این مقدار افزایش خواهد یافت.

کارخانه چای طبیعت با ظرفیت بسته‌بندی روزانه 5 تن چای به صورت تی بگ و لیفی در حال حاضر مشغول به تولید است. در برنامه توسعه کارخانه چای راه اندازی خط تولید انواع دمنوش در حال بررسی و امکان سنجی است.

کارخانه رب طبیعت واقع در مامونیه با ظرفیت تولید ۶ میلیون قوطی رب در ماه یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های رب ایران است. همچنین کارخانه تون ماهی با ظرفیت تولید 5 میلیون قوطی در ماه بزودی راه‌اندازی می‌شود.

در حال حاضر 50 شعبه فعال در سطح کشور وجود دارد که وظیفۀ توزیع محصولات شرکت طبیعت را به عهده دارند همچنین 30 نمایندگی فعال در سراسر کشور وظیفه توزیع محصولات را به عهده دارند. شبکۀ توزیع گستردۀ شرکت طبیعت موجب شده است که بتواند به سرعت بخش عظیمی از بازار را تحت پوشش قرار دهد.

مجموعۀ طبیعت توانسته است به واسطۀ کیفیت خوب محصولات، خدمات مناسب، صداقت و پشتوانۀ قوی مجموعه و از طرف دیگر لطف و اعتماد مشتریان، رشد سریع و پیوسته‌ای را تجربه کند، به نحوی که در مدتی کوتاه تبدیل به یکی از بازیگران اصلی بازار برنج و روغن شده و توانسته است محصولاتی متنوع و با کیفیت دیگری نظیر چای، رب گوجه‌فرنگی و تن ماهی را به بازار عرضه کند.

دربارۀ طبیعت سبز

این شرکت در تأمین و تولید مواد غذایی با کیفیت در گروه‌های برنج، روغن، چای، تن ماهی، رب گوجه فرنگی پیشتاز است و در سال 1400 در هر کدام از این گروه محصولات جزو سه برند اول بازار قرار گرفت.

شرکت طبیعت سبز پارس کهن با هدف تأمین و توزیع کالاهای اساسی مصرفی خانوار در سراسر کشور از سال 1391 فعالیت خود را به پشتوانه‌ی چندین دهه حضور موفق مجموعه‌ی بستنی و لبنیات میهن، آغاز کرده است. خانواده ارزشمندترین دارایی هر شخص است که سلامتی و شادی خانواده برای هر کس یکی از اولویت‌های زندگی محسوب می شود.

 

مسئولیت اجتماعی شرکت طبیعت سبز میهن

مهم‌ترین هدف طبیعت سبز فراهم‌کردن محصولاتی با کیفیتی فراتر از استاندارد برای مشتریان است، مهم‌ترین مزیت‌های رقابتی شرکت طبیعت سبز افزایش کیفیت محصولات تولیدشده همراه با تنوع و نوآوری، سیستم توزیع گسترده در سراسر کشور و توان بالای تأمین و تولید هستند. طبیعت سبز درحقیقت با تولید مواد غذایی سلامت محور برای مصرف‌کنندگان و استفاده از مواد اولیۀ سالم و ایمن در تولیدات خود تلاش می‌کند در سلامت آحاد جامعه نقش داشته باشد.

به این ترتیب طبیعت سبز نخستین قدم برای اجرای مسئولیت اجتماعی را با تولید محصولات باکیفیت برداشته است و همین موضوع نشان از اهمیت مسئولیت اجتماعی برای این شرکت دارد. مدیران شرکت طبیعت سبز میهن، در کنار همۀ فعالیت‌های خلاقانۀ خود برای تولید محصولات سالم و باکیفیت تلاش می‌کنند مسئولیت‌های اجتماعی خود را نیز به بهترین شکل انجام دهند.

طبیعت سبز با آگاهی از وظایف خود نسبت به جامعه، در انجام فعالیت‌های مرتبط با مسئولیت‌های اجتماعی نگاهی آینده‌نگر و انسان‌ دوستانه‌ای دارد. در گذر از سال‌ها مسئولیت اجتماعی شرکت طبیعت سبز میهن در همکاری با نهادهایی مانند خیریۀ نیکان به بهترین شکل انجام شده است.

 

طبیعت سبز و نیکان

مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ شرکت طبیعت سبز میهن طیف گسترده‌ای از حمایت‌ها و فعالیت‌های خیریه را در برمی‌گیرد. این شرکت در آبان سال 1400 با اهدای 200 کیسه برنج هندی 10 کیلویی آق بانو، 250 بطری روغن آفتابگردان طبیعت، 250بطری روغن لایت سرخ‌کردنی شفاف بدون پالم، 500 عدد تن ماهی 180 گرمی طبیعت، 250 قوطی رب گوجه فرنگی 800 گرم طبیعت، 250 بسته چای سیلان ارل گری 450 گرمی طبیعت به نیکان کمک کرد تا سبدهای معیشتی آبان ماه خیریه را تهیه کند و به این ترتیب گامی برای انجام مسئولیت اجتماعی خود بردارد. نیک‌اندیشی و همنوع دوستی این شرکت برای حمایت از خانواده‌های محروم موجب شد، سفرۀ این خانواده‌ها رونق گیرد.

مسئولیت اجتماعی طبیعت سبز میهن

همچنین اسفند سال 1400 طبیعت سبز برای حمایت مالی از مراسم آدینه‌ای با نیکان، مبلغ 3 میلیارد ریال به این خیریه اهدا کرد، این مبلغ به صورت عام، برای خانواده‌های تحت پوشش نیکان هزینه شد.

از آنجا که مؤسسۀ خیریۀ نیکان ماموت با داشتن حدود ۸۰۰ خانواده در سال می‌کوشد تا با از بین بردن مشکلات آنها برایشان خودکفایی ایجاد کند، شرکت طبیعت سبز میهن در آخرین ماه سال با اهدا سرمایۀ 300 میلیون تومانی بابت هزینه‌ها و مصارف شاخه‌های کلان فعالیت مؤسسه در سال 1401 بزرگ‌ترین قدم در مسیر انجام مسئولیت اجتماعی خود را برداشت.

نیکان تلاش می‌کند در همکاری با شرکت‌ها زمینۀ انجام مسئولیت اجتماعی را برای آنها فراهم کند. شرح دیگر همکاری‌های نیکان را می‌توانید در اینستاگرام مؤسسه بخوانید. همچنین نتایج خوب همکاری نیکان برای انجام مسئولیت اجتماعی شرکت طبیعت سبز میهن موجب شده است که این همکاری همچنان ادامه داشته باشد.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما