کارهای خیرخواهانه افراد مشهور دنیا

دنیا محل زندگی گونه ‎های مختلفی از موجودات زنده است، در گذر زمان این انسان‌ها بودند که توانستند بر زمین فرمان‌روایی کنند و تغییرات دلخواه خود را ایجاد کنند. اما یکی از تغییراتی که با وجود تلاش‌های بسیار و کمک‌های مؤثر افراد مشهور اتفاق نیفتاد از میان رفتن فقر در جهان بود، اما خوشبختانه این افراد همچنان از کمک های مالی به فقرا دست نکشیدند، در این مقاله قصد داریم به بررسی انجام کارهای خیرخواهانه افراد مشهور دنیا بپردازیم.

شما عزیزان خیر می توانید، کمک های مالی خود را به صورت تامین مایحتاج اولیه زندگی، کمک به اشتغال زایی، نوسازی یا ساخت مسکن برای افراد نیازمند یاری رسانی نمایید.

نیکوکاران مشهور دنیا که حتما می‌شناسید!

بیش از هفت میلیارد نفر در سراسر دنیا زندگی می‎کنند. تعداد زیادی از این جمعیت درگیر مسائلی مانند فقر، گرسنگی و قحطی هستند، درحالیکه درصد کمی از افراد نیز ثروت زیادی را در اختیار دارند. این گروه کوچک‌تر اما غنی‌تر از مردم، این فرصت را دارند که به افراد فقیر کمک کنند. ورزشکاران، هنرمندان و تاجران مشهور بخشی از این گروه هستند، افرادی مانند دیوید بکهام، تیلور سویفت و بیل گیتس که تلاش می‎کنند از فرصت خود برای کمک به از بین بردن فقر استفاده کنند. برای آشنایی با بعضی از این خیران مشهور جهان، همراه ما باشید.

افرادی مشهور یا به اصطلاح سلبریتی بسیاری در سال‌های اخیر، به کمک فقیران سراسر جهان مانند آفریقا رفته‌اند، تا بتوانند دنیا را به جای بهتری برای زندگی کردن تبدیل کنند. یکی از اهداف فرعی سلبریتی‌ها برای کمک به فقرا این است که بتوانند طرفداران خود را نیز به انجام کارهای خیرخواهانه ترغیب کنند.

بیشتر بدانید: صدقه های خود را از طریق خیریه آنلاین برای کمک به نیازمندان واریز نمایید.

دیوید بکهام؛ فوتبالیست محبوب

دیوید بکهام یکی از نیکوکاران مشهور دنیا است که با انجام‌دادن کارهای خیرخواهانه، دنیا را به جای بهتری برای زندگی‌کردن تبدیل کرده است. او علاوه بر این که فوتبالیستی بی‎نظیر بود، در خارج از زمین فوتبال نیز شخصیتی ستودنی دارد.

دیوید بکهام فوتبالیست، مدل و البته فردی متواضع است که به خیلی از انسان‌های روی زمین، دلیلی برای بهتر شدن می‎دهد. او در دوران نوجوانی توانست با تلاش و استمرار، به هدف خود یعنی فوتبالیست‌شدن برسد. تجربۀ گذر از مسیری پرپیچ‌وخم موجب شده است که او تلاش کند با کمک‌کردن به دیگران، مسیر دستیابی به موفقیت را برای آنان هموار کند.

مدیران و سرمربی‌های پیشین دیوید بکهام همیشه تواضع او را ستوده‌اند و آن را بهترین ویژگی بکهام می‎دانند. این فوتبالیست سابق و همچنان مشهور، یکی از بنیان‌گذاران، مؤسسۀ Malaria no more است که به از بین بردن بیماری مالاریا کمک می‎کند.

کارهای خیرخواهانه افراد مشهور دنیا
دیوید بکهام

کرستیانو رونالدو، فوق ستاره فوتبال

کریستیانو رونالدو اسطوره ۳۶ ساله پرتغالی این تابستان پس از ترک یوونتوس به جمع شیاطین ‌سرخ و لیگ برتر بازگشت. خیلی‌ها رفتارهای رونالدو را در زمین بازی مسخره می‌کنند ولی تنها تعداد خیلی کمی از مردم از کارهای خیر او خارج از زمین بازی باخبرند.

کریستیانو رونالدو در سال ۲۰۱۱ پس از زدن ۴۰ گل تحت مربیگری ژوزه مورینیو برنده کفش طلا شد، این را برای کمک به خیریه حراج گذاشت که به قیمت ۱٫۲ میلیون پول آن تعدادی مدرسه در غزه برای کودکان فلسطینی ساخته شد.
رونالدو از شهرتی که دارد در جهت مثبت استفاده می‌کند، او سفیر سه موسسه خیریه بزرگ بنیاد نجات کودکان، یونیسف و چشم‌انداز جهانی است همچنین در سال ۲۰۱۶ پیامی را برای کودکان آسیب دیده سوریه ضبط کرد و آنها را «قهرمانان واقعی» خطاب کرد و گفت «من با شما هستم». او همچنین یک کمک مخفیانه انجام داد و به بنیاد نجات کودکان گفت که آن را فاش نکنند.

بیشتر بدانید: شرایط اهدای سلول های بنیادی برای کودکان نیازمند

رونالدو همچنین در بخشیدن پول‌هایی که بخاطر عملکردهای درخشانش در زمین بازی بدست می‌آورد بسیار سخاوتمند است. در سال ۲۰۱۳ در تیم سال یوفا معرفی شد و از هیئت حاکمه اروپا مبلغ صد هزار یورو معادل ۸۹ هزار پوند پاداش دریافت کرد. اما به جای اینکه چک را نقد کند آن را به صلیب‌سرخ اهدا کرد.

کارهای خیر رونالدو
کریستین رونالدو

لیونل مسی؛ بهترین بازیکن فوتبال

لیونل مسی یکی از بهترین و محبوب‌ترین بازیکنان فوتبال است که پس از سال‌ها بازی در تیم بارسلونای اسپانیا اکنون در تیم پاری سن ژرمن فرانسه بازی می‌کند. این بازیکن که بیش از هر چیز برای دستاوردهای فوتبالی خود در دنیا معروف است، شخصیت جالبی نیز دارد و در این سال‌ها به خیریه هایی مختلفی کمک کرده است.

لیونل مسی در دوران کودکی با مشکل کمبود هرومون‌های رشد مواجه بود. بیماری که درمان آن بسیار پرهزینه بود. لیونل کوچک و بااستعداد به کمک باشگاه بارسلونای اسپانیا روند درمان را طی کرد و هم‌زمان در مدرسۀ فوتبال این باشگاه آموزش دید. این موضوع موجب شد مسی کمک به کودکان بیمار را به عنوان یکی از مهم‌ترین کارهای خیر خود انتخاب کند. او مؤسسه‌ای به نام The Leo Messi foundation برای کمک به حفظ سلامت کودکان ایجاد کرد، هرچند این تنها کار خیر این فوتبالیست نبود.

*آیا می دانستید؟ درآمدهای به دست آمده از فروش محصولات نیکان( مانند: کیسه تاشو و پارچه ای ) برای کارهای خیر و کمک به افراد فقیر مورد استفاده قرار می گیرد.

مسی و کارهای خیرخواهانه افراد مشهور دنیا

در سال‌های اخیر، مسی به کمپین‎های خیرخواهانه مانند کمپین پیشگیری از شیوع ایدز و کمپین تحصیل افراد فقیر کمک‌های زیاد کرده است. او یکی از بازیکنان کم‎حاشیه دنیای فوتبال است که شخصیتی درون‌گرا دارد اما هنگام کمک کردن به دیگران بسیاری پذیرا و پرانرژی است.

مسی و کمک به کودکان نیازمند
مسی

تیلور سویفت؛ خواننده و خیرخواه مردم

یکی دیگر از افراد مشهوری که در میان نوجوانان و جوانان، طرفداران زیادی دارد و تأثیرات مثبتی بر زندگی آنان گذاشته، تیلور سویفت، خوانندۀ آمریکایی است. او بسیاری از آهنگ‎هایش را بر اساس تجربه‎های شخصی خود نوشته است، به همین دلیل آثارش می‎توانند قلب هر انسانی را لمس کنند و بر زندگی او تأثیر بگذارند.

تیلور سویفت جوایز زیادی در مسابقات معتبر موسیقی برده است که از معروف‎ترین آن‎ها می‎توان به Grammy Award اشاره کرد. او کارهای خیر بسیاری انجام داده است که از میان آنها می‎توان به اجرای زنده در کمپین‎های خیرخواهانه اشاره کرد، اجراهایی که با هدف جذب بیشتر مشارکت مردم در آن کمپین‎ها برگزار شده بود.

همچنین تیلور سویفت در کارهای خیرخواهانه زیادی با مؤسسه‎ های معتبر جهان مانند سازمان سلامت جهانی همکاری کرده است. او به شکلی گسترده در همۀ جهان از شهرت خود استفاده کرده است تا بتواند بر افراد زیادی برای کمک‌کردن به دیگران تأثیر بگذارد.

اقدامات خیرخواهانه تیلور
تیلور سویفت

بیل گیتس؛ یکی از ثروتمندترین مردان جهان

بیل گیتس یکی از ثروتمندترین افراد جهان و بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت است. او کارهای خیرخواهانه بسیاری انجام داده است. او به عنوان موفق‌ترین کارآفرین در حوزه میکروکامپیوترها در میان سال‎های 1970 تا 1980 شناخته شده است.بیل گیتس در فهرست 100 شخصی که بیشترین تأثیر را در قرن 20 داشتند، قرار گرفته است. او همچنین در سال 2012 به عنوان چهارمین فرد قدرتمند جهان انتخاب شد. با وجود تمام این دستاوردها، بیل گیتس از کارهای خیرخواهانه نیز غافل نیست.

خیریۀ بیل گیتس به نام Gates foundation مؤسسه ای بین‌المللی است که به تمام مردم جهان کمک می‎کند. این خیریه در زمینه‎های مختلفی مانند تحصیلات، سلامت جهانی و کاهش فقر کمک‌کرده است. در سال 2007 بیل و ملیندا گیتس به عنوان رتبۀ نیکوکاران برتر آمریکا شناخته شدند. آنها همچنین کمک‎های زیادی برای ارائۀ بورس تحصیلی به دانشگاه‎ها کرد.

کارهای نیک بیل گیتس
بیل گیتس

دستاوردهای اقتصادی در کنار دست‎آوردهای دلی بیل گیتس

دستاوردهای اقتصادی مانند پولدارترین آدم دنیا شدن، همواره جذاب به نظر می‌رسند. اما کمک کردن به دیگران برای این که بتوانند زندگی بهتری داشته باشند، لذتی دارد که باید حتماً آن را تجربه کنید. هر شخصی که به یک انسان بزرگ و محبوب در دنیا تبدیل شده است، بدون شک در کنار موفقیت‎های فردی، کمک‌های خیرخواهانه زیادی نیز در کارنامه‌اش دارد.

کیسه هسته گیلاس نیکان، کار دست نیازمندان است و مبلغ به دست آمده از فروش آن نیز برای آنها واریز می شود.

به عنوان مثال بیل گیتس، یکی از ثروتمندترین افراد جهان، علاوه بر راه انداختن یک مؤسسۀ خیریه، کمک‎های زیادی به دانشجویان داخل و خارج آمریکا کرد، کاری که به هیچ عنوان فراموش‌شدنی نیست.

نتیجه گیری
شخصیت‎های زیادی وجود دارند که در این مطلب از آن‎ها نام نبردیم، آنجلینا جولی، کیانو ریوز، جنیفر لوپز و جورج کلونی. افرادی که تأثیر مثبت زیادی در دنیای ما داشته ‏اند.

باید یادآور شویم که بازیگران و افراد مشهور جامعه ما نیز با خیریه های زیادی کمک می کنند، همچنین خیریه نیکان نیز آماده دریافت کمک های مالی شماست.

نظرات

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟
نام و نام خانوادگی
موبایل
نظر شما

نظر کاربران
 1. اعظم چشم شره

  باسلام و خسته نباشی خدمت تمام مردان ایران زمین نمی‌دونم ازکجاشروع کنم ولی بگم واقعا نیاز به کمک دارم شوهرم تحت نظربهزیستی هست ودوتافرزند دارم ماهانه ماهی 1تومن بهزیستی میدم بخداهیچ کمک دیگه ای نمیکنن فقط کمکم کنین که خسته شدم

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • ولی اله عیسی زاده

   سلام وقت بخیر🌷
   لطفا در ساعات اداری با شماره 22176001-021 و واحد مددکاری(داخلی 119، 118،116،133،150،185) تماس بگیرید راهنمایی تون میکنن.

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟
 2. کبری شهبازی

  باسلام بنده از شما درخواست کمک نقدی دارم من و۳فرزندم به ۳۰ میلیون پول نقدی نیاز داریم ازشما خواهش میکنیم اگرامکانش هست کمک مون کنید09371589242شماره تماس6037997367290583بانک ملی کبری شهبازی التماس دعا

  آیا این نظر برایتان مفید بود؟
  • ولی اله عیسی زاده

   سلام وقت بخیر
   لطفا با شماره 22176001-021 و واحد مددکاری(داخلی 119، 118،116،133،150،185) تماس بگیرید راهنمایی تون میکنن.

   آیا این نظر برایتان مفید بود؟